کدنویسی کودکان و نوجوانان - آرشیو 1401/2

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 16525
» بازديد ديروز : 254
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 16524
» بازديد سال : 16778
» بازديد کل : 16778
» اعضا : 0
» مطالب : 161

اسکرچ جونیور1


تاریخ انتشار پست : 1401/2/29 بازدید : 60

برای شروع ایجاد اولین اسکرچ جونیور پروژه خود در Scratch به صورت آنلاین، به صفحه اصلی سرویس متصل شده و اگر حساب خود را همانطور که در پاراگراف های قبلی این راهنما اشاره کردم ایجاد کرده اید، روی دکمه Enter واقع در بالا سمت راست کلیک کنید. سپس اطلاعات دسترسی خود را در قسمت Username و Password وارد کرده و دکمه Enter را فشار دهید.

اکنون روی گزینه Create واقع در بالا کلیک کنید تا به ویرایشگر Scratch دسترسی پیدا کنید. اگر آن را نمی بینید، ممکن است لازم باشد Adobe Flash Player را به روز کنید یا Flash Player را فعال کنید، همانطور که در راهنماهای عمیق خود اشاره کردم.

در صفحه باز جدید، می توانید اسکرچ جونیور صفحه نمایش را به سه بلوک اصلی مشاهده کنید: در سمت چپ ناحیه حاوی کاراکترها (به نام sprites) انیمیشن شما است. ستون مرکزی به شما امکان می دهد دستورات، صداها، پس زمینه را تنظیم کنید و کاراکترها را سفارشی کنید و قسمت سمت راست برای وارد کردن دستوراتی است که اسپرایت های شما را "حرکت" می کند.

با این حال، در بالا، می‌توانید نوار ابزاری را مشاهده کنید که به شما امکان می‌دهد پروژه‌ها را ذخیره، وارد و صادر کنید، پیشنهاداتی در مورد ویژگی‌های Scratch دریافت کنید و مهمتر از همه، تغییراتی را در انیمیشن خود با استفاده از دستورات موجود اعمال کنید.

تکراری (از مهر): با انتخاب یک sprite موجود در ویرایشگر، به شما امکان می دهد آن را کپی کنید.

حذف (قیچی): به شما امکان می دهد یک کاراکتر را از ویرایشگر حذف کنید.

اسپرایت را گسترش دهید (چهار فلش به سمت بیرون): به شما امکان می دهد یک کاراکتر انتخاب شده را بزرگ کنید.

Reduce the sprite (چهار فلش اسکرچ جونیور به سمت داخل): برای کاهش اندازه یک sprite.

پس از توضیح عملکرد ابزارهای اصلی در ویرایشگر اسکرچ، شما آماده ساخت اولین انیمیشن خود هستید. ابتدا روی آیتم Stage در پایین سمت چپ کلیک کنید تا رنگ یا تصویری را برای استفاده به عنوان پس‌زمینه صحنه‌های متحرک پروژه خود انتخاب کنید.

سپس تب Backgrounds را که در ستون مرکزی ایرانیان سایبر ویرایشگر قابل مشاهده است انتخاب کنید و یکی از گزینه های موجود در New Background را انتخاب کنید: نماد براش برای ترسیم پس زمینه به صورت دستی. فلش داخل یک پوشه برای آپلود تصویر از رایانه؛ دوربین برای گرفتن پس‌زمینه با استفاده از وب‌کم رایانه‌تان و نماد افقی برای دسترسی به فهرست تصاویر پس‌زمینه آماده که اسکرچ جونیور بر اساس دسته‌بندی‌ها تقسیم می‌شوند (شهر، قلعه، تعطیلات، فضا، طبیعت، ورزش و غیره).

اکنون، کاراکترهایی را که می خواهید برای انیمیشن خود استفاده کنید، از طریق کادر Sprite در پایین سمت چپ، انتخاب کرده و وارد کنید. با کلیک بر روی نماد مرد کوچک در کنار آیتم New sprite، می توانید تمام شخصیت ها و عناصر آماده استفاده را به تفکیک دسته بندی ها (حیوانات، فانتزی، نامه ها، افراد، اشیا، تراسپروتی)، موضوع (قلعه، شهر، و...) مشاهده کنید. رقص، مد، پرواز، تعطیلات، ورزش، موسیقی و غیره) و نوع (Bitmap و Vector). همچنین می‌توانید با کلیک کردن بر روی نماد براش یک کاراکتر جدید بکشید یا با انتخاب گزینه Upload a sprite from file (نماد فلش داخل یک پوشه) یکی از رایانه‌تان را آپلود کنید.

 

پس از افزودن تمام کاراکترها و عناصری که می خواهید برای ساخت انیمیشن خود استفاده کنید و پس زمینه را برای استفاده تنظیم کردید، Sprite را برای متحرک سازی انتخاب کنید و روی زبانه Commands در ستون مرکزی کلیک کنید. سپس یکی از دسته‌بندی‌های دستورات موجود از میان Movement، ظاهر، صدا، قلم، متغیرها و لیست‌ها، موقعیت‌ها، کنترل، حسگرها، اپراتورها و بلوک‌های دیگر را انتخاب کنید تا نوع فرمانی که باید اعمال شود را انتخاب کنید.

 

برای درک بهتر نحوه کار، بیایید با ایجاد یک اسکرچ جونیور انیمیشن از یک جن که با کلیک بر روی نوار فاصله در رایانه خود به موسیقی گوش می دهد و می رقصد، یک مثال عملی بیاوریم. ابتدا اسپرایتی که قبلا اضافه شده را انتخاب کنید، روی آیتم Commands کلیک کنید و دسته حرکت را انتخاب کنید. سپس بلوک فرمان Take [number] Steps را به سمت راست صفحه بکشید و تعداد مراحل را تنظیم کنید، سپس عملیات را با تنظیم تعداد مراحل منفی تکرار کنید (برای اینکه اسپرایت به عقب برگردد).

دسته : ,
برچست ها :

اسکرچ جونیور


تاریخ انتشار پست : 1401/2/29 بازدید : 66

اگر شما نیز در مورد این راه اسکرچ جونیور حل شنیده اید و اکنون می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید، اجازه دهید به شما بگویم که در زمان مناسب به مکان مناسب آمده اید. با راهنمای امروز، در واقع، نحوه استفاده از Scratch را توضیح می دهم که تمام ویژگی های آن را نشان می دهد: اول از همه، به شما نشان خواهم داد که چگونه یک صحنه متحرک را مستقیماً از مرورگر ایجاد کنید، کاراکترها و عناصر پس زمینه را تنظیم کنید، پس از آن من نیز به شما می گوید چگونه Scratch را در رایانه خود دانلود کنید و زمانی که اتصال اینترنتی در اختیار ندارید از آن استفاده کنید.

 

چطوری میگی؟ آیا نمی توانید صبر کنید تا یاد بگیرید چگونه با Scratch انیمیشن بسازید؟ پس بیایید دیگر وقت خود را برای چت کردن تلف نکنیم و بلافاصله اسکرچ جونیور دست به کار شویم. خودتان را راحت کنید، پنج دقیقه وقت آزاد بگذارید و خودتان را به خواندن پاراگراف های بعدی اختصاص دهید. دستورالعمل‌هایی را که می‌خواهم به شما ارائه دهم را با دقت دنبال کنید، سعی کنید آنها را عملی کنید و به شما اطمینان می‌دهم که می‌توانید ویژگی‌های اساسی Scratch را یاد بگیرید و اولین پروژه خود را در کمترین زمان ایجاد کنید. خواندن مبارک و بالاتر از همه، لذت ببرید!

استفاده از Scratch از رایانه یک حساب کاربری در اسکرچ ایجاد کنید از Scratch از مرورگر استفاده کنید

از Scratch به صورت آفلاین استفاده کنیدد استفاده از Scratch از تبلت استفاده از Scratch از رایانه

قبل از ورود به جزئیات این راهنما و توضیح نحوه استفاده از Scratch، باید بدانید که این سرویس را می توان مستقیماً از یک مرورگر استفاده کرد، البته به شرطی که اتصال اینترنت در دسترس باشد. اگر نه، می‌توانید ویرایشگر آفلاین رایگان را برای نصب بر روی رایانه خود دانلود کنید. چطور انجام دادن؟ همین الان برات توضیح میدم!

 

یک حساب کاربری اسکرچ جونیور در اسکرچ ایجاد کنید

برای دسترسی به پلتفرم برنامه نویسی ارائه شده توسط ایرانیان سایبر اسکرچ نیازی به ثبت نام نیست. با این حال، برای اینکه پیشرفت خود را ذخیره کنید و بعداً به کار ادامه دهید، باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید.

 

برای ادامه، سپس به وب‌سایت رسمی اسکارچ متصل شوید و روی مورد Join the Scratch در بالا سمت راست کلیک کنید، سپس اطلاعات مورد نیاز را در فیلدهای Choose your username، Choose a password و Confirm password را وارد کنید و دکمه Next را فشار دهید.

در صفحه جدید نمایش داده شده، ماه و سال تولد خود را مشخص کنید، با استفاده از منوهای کشویی ماه و سال حال در کنار مورد ماه و سال تولد، جنسیت خود اسکرچ جونیور را با قرار دادن علامت تیک در کنار یکی از گزینه های بین مرد مشخص کنید. یا زن، و کشور محل سکونت خود را از طریق منوی کشویی کشور انتخاب کنید. Pigia، سپس در دکمه Next، ایمیل خود را در فیلدهای آدرس ایمیل و تأیید آدرس ایمیل وارد کنید، در صورت تمایل برای دریافت ارتباطات مربوط به Scratch، علامت را در کنار مورد دریافت به‌روزرسانی‌ها از تیم Scratch قرار دهید و بر روی Next کلیک کنید. و باشه، بریم

اکنون وارد صندوق ورودی خود شوید، ایمیل دریافت شده از ابتدا را پیدا کنید و دکمه Confirm address email my را فشار دهید تا ایمیل خود را تأیید کنید و ایجاد حساب خود را تکمیل کنید.

از Scratch از مرورگر استفاده کنید

استفاده از Scratch از مرورگر ساده ترین اسکرچ جونیور راه حل برای ایجاد انیمیشن های خود است. در واقع، با دسترسی به ویرایشگر آنلاین، می توانید بدون نیاز به نصب نرم افزاری بر روی رایانه، اولین قدم های خود را در اسکرچ بردارید.

دسته : ,
برچست ها :

تاثیر هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان


تاریخ انتشار پست : 1401/2/29 بازدید : 9

خلاصه: محققان با آموزش یک سیستم هوش مصنوعی هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  چندوجهی تنها با استفاده از ورودی هایی که یک کودک از بدو تولد تا تولد دوم خود دریافت می کند، به پیشرفت قابل توجهی دست یافتند و این تصور را که هوش مصنوعی برای یادگیری زبان به داده های گسترده ای نیاز دارد، به چالش می کشد.

 

مطالعه آن‌ها نشان می‌دهد که مدل هوش مصنوعی هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  قادر به یادگیری کلمات و مفاهیم از بخشی از تجربیات یک کودک است که از طریق ضبط‌های دوربین سر گرفته شده است. این آزمایش پتانسیل هوش مصنوعی را برای تقلید از فرآیندهای یادگیری زبان انسانی برجسته می‌کند و درک ما از درک اولیه زبان و مفهوم را تغییر می‌دهد.

 

محققان با همسو کردن یادگیری هوش مصنوعی با  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان تجربه طبیعت‌گرایانه کودک، بینش‌های جدیدی را در مورد بحث در مورد نحوه یادگیری زبان کودکان ارائه می‌کنند و نشان می‌دهند که یادگیری تداعی ممکن است نقش مهم‌تری نسبت به آنچه قبلا تصور می‌شد بازی کند.

 

حقایق کلیدی:

 

سیستم هوش مصنوعی که بر روی فیلم دوربین س هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان ر از یک کودک مجرد آموزش دیده بود، توانست تعداد قابل توجهی از کلمات و مفاهیم را بیاموزد، علیرغم اینکه ویدیو تنها حدود 1٪ از ساعات بیداری کودک را ضبط می کرد.

این مطالعه از یک شبکه عصبی چندوجهی استفاده کرد که داده‌های بصری و زبانی را از طریق یادگیری متضاد ترکیب می‌کند تا از روشی که کودکان کلمات را با زمینه‌های بصری پیوند هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  می‌دهند، تقلید کند.

این تحقیق باورهای سنتی در مورد یادگیری زبان را به چالش می‌کشد و نشان می‌دهد که یادگیری تداعی با حداقل ورودی می‌تواند به فراگیری زبان قابل توجهی مانند کودکان انسان منجر شود.

منبع: NYU

 

سیستم‌های هوش مصنوعی، مانند GPT-4، اکنون می‌توانند زبان انسانی را یاد بگیرند و از آن استفاده کنند، اما از مقادیر نجومی ورودی زبان یاد می‌گیرند - بسیار بیشتر از آنچه کودکان هنگام یادگیری نحوه درک و صحبت کردن یک زبان دریافت می‌کنند. بهترین سیستم‌های هوش مصنوعی بر روی متن با تعداد کلمات هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  تریلیون‌ها آموزش می‌دهند، در حالی که کودکان سالانه میلیون‌ها کلمه دریافت می‌کنند.

 

با توجه به این شکاف عظیم داده ها، محققان نسبت به این که پیشرفت های اخیر هوش مصنوعی می تواند چیزهای زیادی در مورد یادگیری و توسعه انسان به ما بگوید، تردید دارند. یک آزمایش ایده آل برای نشان دادن یک اتصال شامل آموزش یک مدل هوش مصنوعی است، نه بر روی داده های عظیم از وب، بلکه فقط بر روی ورودی هایی که یک کودک دریافت می کند. در آن صورت مدل می تواند چه چیزی را یاد بگیرد؟

 

 

اعتبار: NYU

تیمی از محققان دانشگاه نیویورک دقیقا این آزمایش را انجام دادند. آنها یک سیستم هوش مصنوعی چندوجهی را از طریق چشم ها و گوش های یک کودک مجرد، با استفاده از فیلم های ضبط شده با دوربین سر از زمانی که کودک شش ماهه بود و تا دو سالگی او آموزش دادند. آنها بررسی کردند که آیا مدل هوش مصنوعی می تواند کلمات و مفاهیم موجود در تجربه روزمره کودک را بیاموزد یا خیر.

 

یافته‌های آن‌ها که در آخرین شماره مجله Science گزارش  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان شد، نشان داد که این مدل یا شبکه عصبی، در واقع می‌تواند تعداد قابل توجهی از کلمات و مفاهیم را با استفاده از برش‌های محدودی از آنچه کودک تجربه کرده است، بیاموزد. به این معنا که این ویدیو تنها حدود 1 درصد از ساعات بیداری کودک را ضبط کرده است، اما این برای یادگیری زبان واقعی کافی بود.

 

وای کین وونگ، دانشمند پژوهشی در مرکز علوم داده دانشگاه نیویورک  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان می‌گوید: ما برای اولین بار نشان می‌دهیم که یک شبکه عصبی که بر اساس این ورودی واقع‌گرایانه رشدی از یک کودک آموزش دیده است، می‌تواند یاد بگیرد که کلمات را به همتایان بصری خود پیوند دهد. اولین نویسنده مقاله

 

«نتایج ما نشان می‌دهد که چگونه پیشرفت‌های الگوریتمی اخیر همراه با تجربه طبیعت‌گرایانه یک کودک، این پتانسیل را دارد که درک ما از زبان اولیه و اکتساب مفاهیم را تغییر دهد

 

با استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی برای مطالعه مشکل واقعی یادگیری زبان که کودکان با آن مواجه هستند، می‌توانیم به بحث‌های کلاسیک درباره اینکه کودکان برای یادگیری لغات به چه عناصری نیاز دارند، بپردازیم - اینکه آیا آنها برای ادامه کار به تعصبات خاص زبان، دانش ذاتی یا فقط یادگیری تداعی نیاز دارند. برندن لیک، استادیار مرکز علوم داده و گروه روانشناسی دانشگاه نیویورک و نویسنده ارشد مقاله می‌افزاید.

 

"به نظر می رسد ما می توانیم با یادگیری بیشتر از آنچه که معمولاً تصور می شود به دست آوریم."

 

این یک کودک و یک ربات را نشان می دهد.

به عنوان مثال، هنگامی که والدین چیزی را در نظر کودک  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان می گویند، احتمالاً برخی از کلمات استفاده شده به چیزی اشاره دارد که کودک می تواند ببیند، به این معنی که درک با پیوند دادن نشانه های بصری و زبانی القا می شود. اعتبار: اخبار علوم اعصاب

وونگ، لیک و همکارانشان در دانشگاه نیویورک، ونتائو وانگ و امین اورهان، فرآیند یادگیری کودک را که در ویدئوی اول شخص گرفته شده بود - از طریق یک دوربین سبک و سر، به صورت هفتگی از شش ماهگی و تا 25 ماهگی با استفاده از آن تجزیه و تحلیل کردند. بیش از 60 ساعت فیلم

 

این فیلم حاوی تقریباً یک چهارم میلیون نمونه کلمه (یعنی تعداد کلمات ارسال شده، بسیاری از آنها به طور مکرر) بود که با فریم های ویدیویی از آنچه کودک هنگام گفتن آن کلمات دیده بود مرتبط است و شامل طیف گسترده ای از فعالیت های مختلف در سراسر جهان است. رشد، از جمله زمان صرف غذا، خواندن کتاب و بازی کودک.

 

محققان دانشگاه نیویورک سپس یک شبکه عصبی چندوجهی را با دو ماژول مجزا آموزش دادند: یکی که فریم‌های ویدئویی منفرد (رمزگذار بینایی) را می‌گیرد و دیگری که گفتار رونویسی شده توسط کودک (رمزگذار زبان) را می‌گیرد.

 

این دو رمزگذار با استفاده از الگوریتمی به نام Contra Artificial intelligence in plain language for children s ترکیب و آموزش داده شدند

دسته : ,
برچست ها :

کودکان و هوش مصنوعی


تاریخ انتشار پست : 1401/2/29 بازدید : 1

تعریف هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) شاخه ای گسترده از  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان علوم کامپیوتر است که هدف آن ساخت ماشین هایی است که قادر به انجام وظایفی هستند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند. در حالی که هوش مصنوعی یک علم بین رشته‌ای با رویکردهای متعدد است، پیشرفت‌ها در یادگیری ماشینی و یادگیری  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان عمیق، به‌ویژه در حال ایجاد یک تغییر پارادایم در تقریباً هر صنعتی است.

 

هوش مصنوعی به ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا توانایی‌های ذهن انسان را مطابقت دهند یا حتی آن‌ها را بهبود بخشند. از توسعه خودروهای خودران تا گسترش ابزارهای مولد هوش مصنوعی، هوش  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان مصنوعی به طور فزاینده ای به بخشی از زندگی روزمره تبدیل می شود.

 

هوش مصنوعی چیست، چرا اهمیت دارد، فواید و معایب آن چگونه کار می کند، کاربردها و نمونه های امروز و فردا تاریخچه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چیست، چرا مهم است، چگونه کار می کند

چشمی که از یک و صفر تشکیل شده است

تصویر: شاتر استاک

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی به سیستم‌های کامپیوتری اطلاق می‌شود که قادر به هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  انجام وظایفی هستند که به طور سنتی با هوش انسانی مرتبط هستند - مانند پیش‌بینی، شناسایی اشیاء، تفسیر گفتار و تولید زبان طبیعی. سیستم های هوش مصنوعی می آموزند که چگونه این کار را با پردازش حجم عظیمی از داده ها و جستجوی الگوهایی برای مدل سازی در تصمیم گیری خود انجام دهند. در بسیاری از موارد، انسان‌ها بر فرآیند یادگیری هوش مصنوعی نظارت می‌کنند، تصمیم‌های خوب را تقویت می‌کنند و از تصمیم‌های بد جلوگیری می‌کنند، اما برخی از سیستم‌های هوش مصنوعی برای یادگیری بدون نظارت طراحی شده‌اند.

 

با گذشت زمان، سیستم‌های هوش مصنوعی عملکرد خود را  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان در انجام وظایف خاص بهبود می‌بخشند و به آن‌ها اجازه می‌دهند با ورودی‌های جدید سازگار شوند و بدون برنامه‌ریزی صریح برای انجام این کار تصمیم‌گیری کنند. در اصل، هوش مصنوعی به ماشین‌ها آموزش می‌دهد که مانند انسان‌ها فکر کنند و یاد بگیرند، با هدف خودکارسازی کار و حل مشکلات به طور موثرتر.

 

 

 

چرا هوش مصنوعی مهم است؟

هدف هوش مصنوعی ارائه ماشین‌ها با قابلیت‌های پردازش و تجزیه و تحلیل مشابه انسان‌ها است که هوش مصنوعی را به یک همتای مفید برای مردم در زندگی روزمره تبدیل می‌کند. هوش مصنوعی قادر است داده ها را در مقیاس تفسیر و مرتب کند، مشکلات پیچیده را حل کند و وظایف مختلف را به طور همزمان خودکار کند، که می تواند باعث صرفه جویی در زمان و پر کردن شکاف های عملیاتی از دست رفته توسط انسان شود.

 

هوش مصنوعی به عنوان پایه ای برای یادگیری کامپیوتر ع هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان مل می کند و تقریباً در هر صنعتی - از مراقبت های بهداشتی و مالی گرفته تا تولید و آموزش - استفاده می شود تا به تصمیم گیری های مبتنی بر داده ها و انجام کارهای تکراری یا محاسباتی فشرده کمک کند.

 

بسیاری از فناوری های موجود از هوش مصنوعی برای افزایش قابلیت ها استفاده می کنند. ما آن را در گوشی های هوشمند با دستیارهای هوش مصنوعی، پلتفرم های تجارت الکترونیک با سیستم های توصیه و وسایل نقلیه با توانایی های رانندگی مستقل می بینیم. هوش مصنوعی همچنین با اجرای آزمایشی سیستم‌های تشخیص تقلب به صورت آنلاین و ربات‌ها برای مشاغل خطرناک و همچنین تحقیقات پیشرو در مراقبت‌های بهداشتی و ابتکارات آب و هوایی به محافظت از مردم کمک می‌کند.

 

 

 

هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟

سیستم های هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم ها و داده ها کار هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  می کنند. ابتدا، حجم عظیمی از داده ها جمع آوری شده و برای مدل های ریاضی یا الگوریتم ها اعمال می شود، که از اطلاعات برای شناسایی الگوها و پیش بینی در فرآیندی به نام آموزش استفاده می کنند. هنگامی که الگوریتم ها آموزش داده شدند، در برنامه های مختلف مستقر می شوند، جایی که به طور مداوم از داده های جدید یاد می گیرند و با آنها سازگار می شوند. این به سیستم‌های هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا وظایف پیچیده‌ای مانند تشخیص تصویر، پردازش زبان و تجزیه و تحلیل داده‌ها را با دقت و کارایی بیشتر در طول زمان انجام دهند.

 

فراگیری ماشین

رویکرد اولیه برای ساخت سیستم‌های هوش مصنوعی از طریق یادگیری ماشینی (ML) است، جایی که رایانه‌ها از مجموعه داده‌های بزرگ با شناسایی الگوها و روابط درون داده‌ها یاد می‌گیرند. یک الگوریتم یادگیری ماشینی از تکنیک های آماری استفاده می کند تا به آن کمک کند تا «بیاموزد» که چگونه به تدریج در یک کار بهتر شود، بدون اینکه لزوماً برای آن کار خاص برنامه ریزی شده باشد. از داده های تاریخی به عنوان ورودی برای پیش بینی مقادیر خروجی جدید استفاده می کند. یادگیری ماشینی هم از یادگیری نظارت شده (جایی که خروجی مورد انتظار برای ورودی به لطف مجموعه داده های برچسب دار مشخص است) و هم از یادگیری بدون نظارت (که در آن خروجی های مورد انتظار به دلیل استفاده هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  از مجموعه داده های بدون برچسب ناشناخته هستند) تشکیل شده است.

 

شبکه های عصبی

یادگیری ماشینی معمولاً با استفاده از شبکه‌های عصبی انجام می‌شود، مجموعه‌ای از الگوریتم‌ها که داده‌ها را با تقلید از ساختار مغز انسان پردازش می‌کنند. این شبکه‌ها از لایه‌هایی از گره‌های به هم پیوسته یا «نورون‌ها» تشکیل شده‌اند که اطلاعات را پردازش کرده و بین یکدیگر ارسال می‌کنند. با تنظیم قدرت اتصالات بین این نورون‌ها، شبکه می‌تواند الگوهای پیچیده درون داده‌ها را تشخیص دهد، بر اساس ورودی‌های جدید پیش‌بینی کند و حتی از اشتباهات درس بگیرد. این باعث می شود شبکه های عصبی برای تشخیص تصاویر، درک گفتار انسان و ترجمه کلمات بین زبان ها مفید باشند.

 

یادگیری عمیق

یادگیری عمیق زیرمجموعه مهمی از یادگیری ماشینی است. از نوعی شبکه عصبی مصنوعی به نام شبکه‌های عصبی عمیق استفاده می‌کند که حاوی تعدادی لایه پنهان است که داده‌ها از طری Artificial intelligence in plain language for children ق آنها پردازش می‌شوند و به ماشین اجازه می‌دهند در یادگیری و تشخیص خود «عمق» پیش بروند.

دسته : ,
برچست ها :

هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان زیر 16 سال


تاریخ انتشار پست : 1401/2/29 بازدید : 16

تعریف هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) شاخه ای گسترده از  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان علوم کامپیوتر است که هدف آن ساخت ماشین هایی است که قادر به انجام وظایفی هستند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند. در حالی که هوش مصنوعی یک علم بین رشته‌ای با رویکردهای متعدد است، پیشرفت‌ها در یادگیری ماشینی و یادگیری  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان عمیق، به‌ویژه در حال ایجاد یک تغییر پارادایم در تقریباً هر صنعتی است.

 

هوش مصنوعی به ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا توانایی‌های ذهن انسان را مطابقت دهند یا حتی آن‌ها را بهبود بخشند. از توسعه خودروهای خودران تا گسترش ابزارهای مولد هوش مصنوعی، هوش  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان مصنوعی به طور فزاینده ای به بخشی از زندگی روزمره تبدیل می شود.

 

هوش مصنوعی چیست، چرا اهمیت دارد، فواید و معایب آن چگونه کار می کند، کاربردها و نمونه های امروز و فردا تاریخچه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چیست، چرا مهم است، چگونه کار می کند

چشمی که از یک و صفر تشکیل شده است

تصویر: شاتر استاک

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی به سیستم‌های کامپیوتری اطلاق می‌شود که قادر به هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  انجام وظایفی هستند که به طور سنتی با هوش انسانی مرتبط هستند - مانند پیش‌بینی، شناسایی اشیاء، تفسیر گفتار و تولید زبان طبیعی. سیستم های هوش مصنوعی می آموزند که چگونه این کار را با پردازش حجم عظیمی از داده ها و جستجوی الگوهایی برای مدل سازی در تصمیم گیری خود انجام دهند. در بسیاری از موارد، انسان‌ها بر فرآیند یادگیری هوش مصنوعی نظارت می‌کنند، تصمیم‌های خوب را تقویت می‌کنند و از تصمیم‌های بد جلوگیری می‌کنند، اما برخی از سیستم‌های هوش مصنوعی برای یادگیری بدون نظارت طراحی شده‌اند.

 

با گذشت زمان، سیستم‌های هوش مصنوعی عملکرد خود را  هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان در انجام وظایف خاص بهبود می‌بخشند و به آن‌ها اجازه می‌دهند با ورودی‌های جدید سازگار شوند و بدون برنامه‌ریزی صریح برای انجام این کار تصمیم‌گیری کنند. در اصل، هوش مصنوعی به ماشین‌ها آموزش می‌دهد که مانند انسان‌ها فکر کنند و یاد بگیرند، با هدف خودکارسازی کار و حل مشکلات به طور موثرتر.

 

 

 

چرا هوش مصنوعی مهم است؟

هدف هوش مصنوعی ارائه ماشین‌ها با قابلیت‌های پردازش و تجزیه و تحلیل مشابه انسان‌ها است که هوش مصنوعی را به یک همتای مفید برای مردم در زندگی روزمره تبدیل می‌کند. هوش مصنوعی قادر است داده ها را در مقیاس تفسیر و مرتب کند، مشکلات پیچیده را حل کند و وظایف مختلف را به طور همزمان خودکار کند، که می تواند باعث صرفه جویی در زمان و پر کردن شکاف های عملیاتی از دست رفته توسط انسان شود.

 

هوش مصنوعی به عنوان پایه ای برای یادگیری کامپیوتر ع هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان مل می کند و تقریباً در هر صنعتی - از مراقبت های بهداشتی و مالی گرفته تا تولید و آموزش - استفاده می شود تا به تصمیم گیری های مبتنی بر داده ها و انجام کارهای تکراری یا محاسباتی فشرده کمک کند.

 

بسیاری از فناوری های موجود از هوش مصنوعی برای افزایش قابلیت ها استفاده می کنند. ما آن را در گوشی های هوشمند با دستیارهای هوش مصنوعی، پلتفرم های تجارت الکترونیک با سیستم های توصیه و وسایل نقلیه با توانایی های رانندگی مستقل می بینیم. هوش مصنوعی همچنین با اجرای آزمایشی سیستم‌های تشخیص تقلب به صورت آنلاین و ربات‌ها برای مشاغل خطرناک و همچنین تحقیقات پیشرو در مراقبت‌های بهداشتی و ابتکارات آب و هوایی به محافظت از مردم کمک می‌کند.

 

 

 

هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟

سیستم های هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم ها و داده ها کار هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  می کنند. ابتدا، حجم عظیمی از داده ها جمع آوری شده و برای مدل های ریاضی یا الگوریتم ها اعمال می شود، که از اطلاعات برای شناسایی الگوها و پیش بینی در فرآیندی به نام آموزش استفاده می کنند. هنگامی که الگوریتم ها آموزش داده شدند، در برنامه های مختلف مستقر می شوند، جایی که به طور مداوم از داده های جدید یاد می گیرند و با آنها سازگار می شوند. این به سیستم‌های هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا وظایف پیچیده‌ای مانند تشخیص تصویر، پردازش زبان و تجزیه و تحلیل داده‌ها را با دقت و کارایی بیشتر در طول زمان انجام دهند.

 

فراگیری ماشین

رویکرد اولیه برای ساخت سیستم‌های هوش مصنوعی از طریق یادگیری ماشینی (ML) است، جایی که رایانه‌ها از مجموعه داده‌های بزرگ با شناسایی الگوها و روابط درون داده‌ها یاد می‌گیرند. یک الگوریتم یادگیری ماشینی از تکنیک های آماری استفاده می کند تا به آن کمک کند تا «بیاموزد» که چگونه به تدریج در یک کار بهتر شود، بدون اینکه لزوماً برای آن کار خاص برنامه ریزی شده باشد. از داده های تاریخی به عنوان ورودی برای پیش بینی مقادیر خروجی جدید استفاده می کند. یادگیری ماشینی هم از یادگیری نظارت شده (جایی که خروجی مورد انتظار برای ورودی به لطف مجموعه داده های برچسب دار مشخص است) و هم از یادگیری بدون نظارت (که در آن خروجی های مورد انتظار به دلیل استفاده هوش مصنوعی به زبان ساده برای کودکان  از مجموعه داده های بدون برچسب ناشناخته هستند) تشکیل شده است.

 

شبکه های عصبی

یادگیری ماشینی معمولاً با استفاده از شبکه‌های عصبی انجام می‌شود، مجموعه‌ای از الگوریتم‌ها که داده‌ها را با تقلید از ساختار مغز انسان پردازش می‌کنند. این شبکه‌ها از لایه‌هایی از گره‌های به هم پیوسته یا «نورون‌ها» تشکیل شده‌اند که اطلاعات را پردازش کرده و بین یکدیگر ارسال می‌کنند. با تنظیم قدرت اتصالات بین این نورون‌ها، شبکه می‌تواند الگوهای پیچیده درون داده‌ها را تشخیص دهد، بر اساس ورودی‌های جدید پیش‌بینی کند و حتی از اشتباهات درس بگیرد. این باعث می شود شبکه های عصبی برای تشخیص تصاویر، درک گفتار انسان و ترجمه کلمات بین زبان ها مفید باشند.

 

یادگیری عمیق

یادگیری عمیق زیرمجموعه مهمی از یادگیری ماشینی است. از نوعی شبکه عصبی مصنوعی به نام شبکه‌های عصبی عمیق استفاده می‌کند که حاوی تعدادی لایه پنهان است که داده‌ها از طری Artificial intelligence in plain language for children ق آنها پردازش می‌شوند و به ماشین اجازه می‌دهند در یادگیری و تشخیص خود «عمق» پیش بروند.

دسته : ,
برچست ها :

برنامه نویسی کامپیوتر1


تاریخ انتشار پست : 1401/2/28 بازدید : 68

Ravager قطعا بر فراز درختان برنامه نویسی کامپیوتر در ارتفاعی قرار دارد که آن را از چندین کیلومتر قابل رویت می کند. در پهلوی آن یک سازه قابل رویت وجود دارد که به نظر می رسد یک بند زین و یک قلعه عظیم در پشت آن قرار دارد.

 این قلعه از دو ساختمان اصلی تشکیل شده است، یک تیر پرچم بزرگ و یک بالیستای به همان اندازه بزرگ که در همان جهتی که راوجر رو به رو است، اشاره می کند.

بدیهی است که این یک ساخته قابل حرکت نیست زیرا موتور بازی اجازه نمی دهد (مدها احتمالاً چنین می کنند). این ساخت و ساز چیزی نیست جز آرزوی این بازیکن برای دیدن چیزهای مشابه در بازی، چه کسی می داند، شاید یک روز.

ساخت و برنامه نویسی کامپیوتر سازهای Minecraft

کار و ساعت‌های زیادی صرف ساختن چیزی شبیه این Ravager می‌شود، به همین دلیل است که ایجاد چنین کالیبری همیشه ارزش جشن گرفتن دارد. مطمئناً این تنها راه ادای احترام به Minecraft نیست، ما این فرصت را داشته ایم که اخبار مختلفی مانند بازیکنی که یک رایانه در حال کار در Minecraft ساخته است پوشش دهیم.

برخی ممکن است فکر کنند که چه کسی می داند چه تجربه ای برای ساخت Minecraft لازم است زیرا مواد و ترفندهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. با این حال، به لطف اینترنت، بسیاری از این نکات و ترفندها به راحتی قابل یادگیری هستند. مانند استفاده از یخ برای پر کردن سریع مناطق با آب یا استفاده از افزونه هایی مانند WorldEdit.

 بدون شک یکی از مهم ترین پدیده های سال های اخیر در دنیای بازی های ویدیویی است. آیا تا به حال نام Minecraft را شنیده اید؟ شما به مکان مناسبی آمده اید و به دنبال پاسخ هستید زیرا ما هر آنچه را که باید در مورد آن بدانید به شما می گوییم.

Minecraft برنامه نویسی کامپیوتر چیست

Minecraft یک بازی ویدیویی است که بر روی ایرانیان سایبر کنسول‌ها، رایانه‌ها و تلفن‌های همراه موجود است. این بازی توسط مارکوس پرسون سوئدی ساخته شد و متعاقباً توسط شرکت او Mojang AB در 17 می 2009 به فروش رسید. این بازی متعلق به ژانر بازی های جهان باز است که به عنوان بازی های sandbox نیز شناخته می شود که با ارائه یک سناریو بدون به بازیکن مشخص می شود. محدودیت های حرکات

بازی همه چیز در مورد ساخت و ساز است. بازی در سناریویی متشکل از بلوک های مربع شکل می گیرد که از مواد و عناصر مختلف طبیعت تقلید می کند. بازیکن این امکان را دارد که این مواد را از محیط جمع آوری کرده و در موجودی خود نگه دارد تا در نهایت از آنها در ساخت عناصر جدید استفاده کند.

دو حالت مختلف بازی اصلی به اضافه چند برنامه نویسی کامپیوتر حالت اضافی وجود دارد. حالت بقا کاربر را به چالش می کشد تا به تنهایی در یک محیط خصمانه با چرخه های روز و شب خاص خود و نیاز به تغذیه و پناه گرفتن از آسیب زنده بماند.

 حالت خلاقانه به کاربر این امکان را می دهد که صرفاً بر روی ساخت و ساز تمرکز کند و تمام اقلام موجودی را در دسترس خود قرار دهد تا بتواند بدون محدودیت طراحی و خلق کند.

 همچنین یک حالت چند نفره وجود دارد که می توانید با دوستان خود در همان دنیا بازی کنید و یک حالت بازی آنلاین که می توانید با بازیکنانی از سراسر جهان در همان جهان بازی کنید. برخی از حالت های بازی به شما امکان می دهند سطح دشواری را انتخاب کنید.

یکی دیگر از ویژگی های عالی آن گرافیک آن است: تمام شخصیت ها و تنظیمات از بلوک های مربعی پیکسلی طراحی شده اند که ظاهری متمایز به بازی می بخشد. این گرافیک محبوب شد و در بسیاری از بازی های بعدی ظاهر شد. در واقع به عنوان گرافیک نوع Minecraft شناخته می شود.

برای شروع یک بازی، بازیکن فقط باید دنیای خود را بسازد که به صورت تصادفی ایجاد می شود. شما می توانید هر تعداد دنیا که می خواهید بسازید. از اینجا به بعد، آزادی برنامه نویسی کامپیوتر کامل است و بسته به اینکه یک حالت یا حالت دیگر را بازی کنید، هدف متفاوت است.

چرا Minecraft بسیار محبوب است

دسته : ,
برچست ها :

برنامه نویسی کامپیوتر


تاریخ انتشار پست : 1401/2/28 بازدید : 60

 این ایده از مشاهده این موضوع برنامه نویسی کامپیوتر سرچشمه می گیرد که چندین دانش آموز در حال حاضر از سنین پایین Minecraft را بازی می کنند، یک بازی ویدیویی بسیار معروف در گروه سنی 10 تا 15 سال که از بی نهایت جهان مجازی تشکیل شده است که هدف بازیکن در آن ساختن و خلق کردن مانند آجرهای لگو است. که Minecraft زیاد می کشد).

درک مکانیک بازی برای بزرگسالان خیلی آسان نیست، اما برای جوانان آسانتر است... استفاده آموزشی از این بازی/نرم افزار واقعاً بی حد و حصر است و مجوزهای Minecraft Education Edition به دنبال همه گیر کووید رایگان است. چه فرصتی بهتر؟

دیدن در Minecraft فقط یک برنامه نویسی کامپیوتر بازی ویدیویی ساده بسیار اشتباه است زیرا بسیار بیشتر است: در واقع این پروژه خلاقیت، حل مسئله، توانایی کار در یک تیم، توانایی یافتن اطلاعات و بسیاری موارد دیگر را برانگیخته است.

این ایده چگونه متولد شد:

پس از تماشای فیلم «اسکندر» ساخته الیور استون، درباره زندگی اسکندر مقدونی، و در حالی که پسران تحت تأثیر صحنه ورود اسکندر به بابل از دروازه ایشتار قرار گرفتند (به صحنه https://www.youtube.com مراجعه کنید. /watch?v=VsnVi1Gid_I)، تصمیم گرفتیم با Minecraft یکی از هفت عجایب دنیای باستان را بازسازی کنیم: باغ های معلق بابل باستان.

مرحله طراحی شامل یک دوره طولانی گردآوری مواد و تحقیقات تاریخی (منابع تاریخی، نقشه‌های زمین، تصاویر و اطلاعات باغ‌های معلق، اندازه‌گیری‌ها، برنامه نویسی کامپیوتر تبدیل از ذراع به متر، بازسازی‌ها و غیره) بود که به‌دنبال واقعی و خود بود. در پلتفرم بازی Minecraft.

ویدیوی ساخته شده همچنین نشان می دهد که چگونه ایرانیان سایبر به دلیل تأثیر "واقعیت افزوده" به نظر می رسد که در داخل باغ ها هستید و با سحر و جادو پرواز می کنید و به شهر باستانی بابل منتقل می شوید. ماشین زمان: همه اینها به لطف مهارت پسران و فرصت هایی برای تولید مثل توسط ماین کرافت است.

 دانش‌آموزان از راه دور با اتصال به همان دنیای مجازی با استفاده از Hamachi، یک برنامه رایگان کار می‌کردند که به شما امکان می‌دهد شبکه‌های خصوصی مجازی کاملاً امن و رمزگذاری‌شده بین ۲ یا چند رایانه ایجاد کنید.

همه کامپیوترها حتی اگر در نقاط مختلف جهان واقع شده باشند توسط یک شبکه به هم متصل هستند. Minecraft یکی از جهانی ترین بازی های ویدیویی تا به امروز است، هر بازیکنی می تواند آن را بخرد و دست خود را در دنیای بی نهایت امکانات Minecraft امتحان کند. ساختن غول‌پیکر غول‌پیکر یکی از آن‌هاست، مانند تمام کارهای ماموت‌های بی‌شماری که قبلاً انجام شده‌اند.

حالت خلاقانه به شما اجازه می دهد تا شگفتی های شگفت انگیزی را در Minecraft ایجاد کنید و به نظر می رسد تنها محدودیت واقعاً تخیل برنامه نویسی کامپیوتر بازیکن باشد.

 برخی به دنبال الهام گرفتن در تاریخ یا معماری زندگی واقعی هستند، در حالی که برخی دیگر به بازی ها، فیلم ها یا کتاب های دیگر روی می آورند. اما هر از گاهی، شخصی بر اساس خود Minecraft چیز شگفت انگیزی در Minecraft ایجاد می کند.

یک بازیکن یک غول پیکر راویجر می سازد

یک گیمر بی باک ساختاری را بر اساس یکی از دشمنان بازی ساخته است: یک Ravager. Ravager ها نوعی از اوباش هستند که در طول حمله Pillager ظاهر می شوند. مقابله با این Raid ها می تواند بسیار دشوار باشد و به همین دلیل ما راهنمای نحوه برخورد با Raid در Minecraft را نیز به شما ارائه می دهیم.

در حالی که خلاقیت بخش مهمی از Minecraft است، خود گیم‌پلی بازی نیز برای بسیاری جذابیت زیادی دارد و Raid بخش مهمی از آن است. فهرست دشمنان بازی همچنان در حال رشد است و بازیکنان حتی این فرصت را داشتند که اکتبر گذشته به اوباش جدید برای Minecraft رأی دهند.

 Ravager یک جانور بزرگ و تهدید آمیز است برنامه نویسی کامپیوتر که گاهی اوقات توسط Pillagers سوار می شود. تفاوت این غول پیکر این است که بسیار بسیار بزرگ است. و دژ کوچکی را بر پشت خود حمل می کند.

دسته : ,
برچست ها :

fd


تاریخ انتشار پست : 1401/2/28 بازدید : 1

dsfdfdf

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد