کدنویسی کودکان و نوجوانان - آرشیو 1401/2

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1544
» بازديد ديروز : 254
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 1543
» بازديد سال : 1797
» بازديد کل : 1797
» اعضا : 0
» مطالب : 104

اسکرچ جونیور1


تاریخ انتشار پست : 1401/2/29 بازدید : 1

برای شروع ایجاد اولین اسکرچ جونیور پروژه خود در Scratch به صورت آنلاین، به صفحه اصلی سرویس متصل شده و اگر حساب خود را همانطور که در پاراگراف های قبلی این راهنما اشاره کردم ایجاد کرده اید، روی دکمه Enter واقع در بالا سمت راست کلیک کنید. سپس اطلاعات دسترسی خود را در قسمت Username و Password وارد کرده و دکمه Enter را فشار دهید.

اکنون روی گزینه Create واقع در بالا کلیک کنید تا به ویرایشگر Scratch دسترسی پیدا کنید. اگر آن را نمی بینید، ممکن است لازم باشد Adobe Flash Player را به روز کنید یا Flash Player را فعال کنید، همانطور که در راهنماهای عمیق خود اشاره کردم.

در صفحه باز جدید، می توانید اسکرچ جونیور صفحه نمایش را به سه بلوک اصلی مشاهده کنید: در سمت چپ ناحیه حاوی کاراکترها (به نام sprites) انیمیشن شما است. ستون مرکزی به شما امکان می دهد دستورات، صداها، پس زمینه را تنظیم کنید و کاراکترها را سفارشی کنید و قسمت سمت راست برای وارد کردن دستوراتی است که اسپرایت های شما را "حرکت" می کند.

با این حال، در بالا، می‌توانید نوار ابزاری را مشاهده کنید که به شما امکان می‌دهد پروژه‌ها را ذخیره، وارد و صادر کنید، پیشنهاداتی در مورد ویژگی‌های Scratch دریافت کنید و مهمتر از همه، تغییراتی را در انیمیشن خود با استفاده از دستورات موجود اعمال کنید.

تکراری (از مهر): با انتخاب یک sprite موجود در ویرایشگر، به شما امکان می دهد آن را کپی کنید.

حذف (قیچی): به شما امکان می دهد یک کاراکتر را از ویرایشگر حذف کنید.

اسپرایت را گسترش دهید (چهار فلش به سمت بیرون): به شما امکان می دهد یک کاراکتر انتخاب شده را بزرگ کنید.

Reduce the sprite (چهار فلش اسکرچ جونیور به سمت داخل): برای کاهش اندازه یک sprite.

پس از توضیح عملکرد ابزارهای اصلی در ویرایشگر اسکرچ، شما آماده ساخت اولین انیمیشن خود هستید. ابتدا روی آیتم Stage در پایین سمت چپ کلیک کنید تا رنگ یا تصویری را برای استفاده به عنوان پس‌زمینه صحنه‌های متحرک پروژه خود انتخاب کنید.

سپس تب Backgrounds را که در ستون مرکزی ایرانیان سایبر ویرایشگر قابل مشاهده است انتخاب کنید و یکی از گزینه های موجود در New Background را انتخاب کنید: نماد براش برای ترسیم پس زمینه به صورت دستی. فلش داخل یک پوشه برای آپلود تصویر از رایانه؛ دوربین برای گرفتن پس‌زمینه با استفاده از وب‌کم رایانه‌تان و نماد افقی برای دسترسی به فهرست تصاویر پس‌زمینه آماده که اسکرچ جونیور بر اساس دسته‌بندی‌ها تقسیم می‌شوند (شهر، قلعه، تعطیلات، فضا، طبیعت، ورزش و غیره).

اکنون، کاراکترهایی را که می خواهید برای انیمیشن خود استفاده کنید، از طریق کادر Sprite در پایین سمت چپ، انتخاب کرده و وارد کنید. با کلیک بر روی نماد مرد کوچک در کنار آیتم New sprite، می توانید تمام شخصیت ها و عناصر آماده استفاده را به تفکیک دسته بندی ها (حیوانات، فانتزی، نامه ها، افراد، اشیا، تراسپروتی)، موضوع (قلعه، شهر، و...) مشاهده کنید. رقص، مد، پرواز، تعطیلات، ورزش، موسیقی و غیره) و نوع (Bitmap و Vector). همچنین می‌توانید با کلیک کردن بر روی نماد براش یک کاراکتر جدید بکشید یا با انتخاب گزینه Upload a sprite from file (نماد فلش داخل یک پوشه) یکی از رایانه‌تان را آپلود کنید.

 

پس از افزودن تمام کاراکترها و عناصری که می خواهید برای ساخت انیمیشن خود استفاده کنید و پس زمینه را برای استفاده تنظیم کردید، Sprite را برای متحرک سازی انتخاب کنید و روی زبانه Commands در ستون مرکزی کلیک کنید. سپس یکی از دسته‌بندی‌های دستورات موجود از میان Movement، ظاهر، صدا، قلم، متغیرها و لیست‌ها، موقعیت‌ها، کنترل، حسگرها، اپراتورها و بلوک‌های دیگر را انتخاب کنید تا نوع فرمانی که باید اعمال شود را انتخاب کنید.

 

برای درک بهتر نحوه کار، بیایید با ایجاد یک اسکرچ جونیور انیمیشن از یک جن که با کلیک بر روی نوار فاصله در رایانه خود به موسیقی گوش می دهد و می رقصد، یک مثال عملی بیاوریم. ابتدا اسپرایتی که قبلا اضافه شده را انتخاب کنید، روی آیتم Commands کلیک کنید و دسته حرکت را انتخاب کنید. سپس بلوک فرمان Take [number] Steps را به سمت راست صفحه بکشید و تعداد مراحل را تنظیم کنید، سپس عملیات را با تنظیم تعداد مراحل منفی تکرار کنید (برای اینکه اسپرایت به عقب برگردد).

دسته : ,
برچست ها :

اسکرچ جونیور


تاریخ انتشار پست : 1401/2/29 بازدید : 1

اگر شما نیز در مورد این راه اسکرچ جونیور حل شنیده اید و اکنون می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید، اجازه دهید به شما بگویم که در زمان مناسب به مکان مناسب آمده اید. با راهنمای امروز، در واقع، نحوه استفاده از Scratch را توضیح می دهم که تمام ویژگی های آن را نشان می دهد: اول از همه، به شما نشان خواهم داد که چگونه یک صحنه متحرک را مستقیماً از مرورگر ایجاد کنید، کاراکترها و عناصر پس زمینه را تنظیم کنید، پس از آن من نیز به شما می گوید چگونه Scratch را در رایانه خود دانلود کنید و زمانی که اتصال اینترنتی در اختیار ندارید از آن استفاده کنید.

 

چطوری میگی؟ آیا نمی توانید صبر کنید تا یاد بگیرید چگونه با Scratch انیمیشن بسازید؟ پس بیایید دیگر وقت خود را برای چت کردن تلف نکنیم و بلافاصله اسکرچ جونیور دست به کار شویم. خودتان را راحت کنید، پنج دقیقه وقت آزاد بگذارید و خودتان را به خواندن پاراگراف های بعدی اختصاص دهید. دستورالعمل‌هایی را که می‌خواهم به شما ارائه دهم را با دقت دنبال کنید، سعی کنید آنها را عملی کنید و به شما اطمینان می‌دهم که می‌توانید ویژگی‌های اساسی Scratch را یاد بگیرید و اولین پروژه خود را در کمترین زمان ایجاد کنید. خواندن مبارک و بالاتر از همه، لذت ببرید!

استفاده از Scratch از رایانه یک حساب کاربری در اسکرچ ایجاد کنید از Scratch از مرورگر استفاده کنید

از Scratch به صورت آفلاین استفاده کنیدد استفاده از Scratch از تبلت استفاده از Scratch از رایانه

قبل از ورود به جزئیات این راهنما و توضیح نحوه استفاده از Scratch، باید بدانید که این سرویس را می توان مستقیماً از یک مرورگر استفاده کرد، البته به شرطی که اتصال اینترنت در دسترس باشد. اگر نه، می‌توانید ویرایشگر آفلاین رایگان را برای نصب بر روی رایانه خود دانلود کنید. چطور انجام دادن؟ همین الان برات توضیح میدم!

 

یک حساب کاربری اسکرچ جونیور در اسکرچ ایجاد کنید

برای دسترسی به پلتفرم برنامه نویسی ارائه شده توسط ایرانیان سایبر اسکرچ نیازی به ثبت نام نیست. با این حال، برای اینکه پیشرفت خود را ذخیره کنید و بعداً به کار ادامه دهید، باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید.

 

برای ادامه، سپس به وب‌سایت رسمی اسکارچ متصل شوید و روی مورد Join the Scratch در بالا سمت راست کلیک کنید، سپس اطلاعات مورد نیاز را در فیلدهای Choose your username، Choose a password و Confirm password را وارد کنید و دکمه Next را فشار دهید.

در صفحه جدید نمایش داده شده، ماه و سال تولد خود را مشخص کنید، با استفاده از منوهای کشویی ماه و سال حال در کنار مورد ماه و سال تولد، جنسیت خود اسکرچ جونیور را با قرار دادن علامت تیک در کنار یکی از گزینه های بین مرد مشخص کنید. یا زن، و کشور محل سکونت خود را از طریق منوی کشویی کشور انتخاب کنید. Pigia، سپس در دکمه Next، ایمیل خود را در فیلدهای آدرس ایمیل و تأیید آدرس ایمیل وارد کنید، در صورت تمایل برای دریافت ارتباطات مربوط به Scratch، علامت را در کنار مورد دریافت به‌روزرسانی‌ها از تیم Scratch قرار دهید و بر روی Next کلیک کنید. و باشه، بریم

اکنون وارد صندوق ورودی خود شوید، ایمیل دریافت شده از ابتدا را پیدا کنید و دکمه Confirm address email my را فشار دهید تا ایمیل خود را تأیید کنید و ایجاد حساب خود را تکمیل کنید.

از Scratch از مرورگر استفاده کنید

استفاده از Scratch از مرورگر ساده ترین اسکرچ جونیور راه حل برای ایجاد انیمیشن های خود است. در واقع، با دسترسی به ویرایشگر آنلاین، می توانید بدون نیاز به نصب نرم افزاری بر روی رایانه، اولین قدم های خود را در اسکرچ بردارید.

دسته : ,
برچست ها :

برنامه نویسی کامپیوتر1


تاریخ انتشار پست : 1401/2/28 بازدید : 1

Ravager قطعا بر فراز درختان برنامه نویسی کامپیوتر در ارتفاعی قرار دارد که آن را از چندین کیلومتر قابل رویت می کند. در پهلوی آن یک سازه قابل رویت وجود دارد که به نظر می رسد یک بند زین و یک قلعه عظیم در پشت آن قرار دارد.

 این قلعه از دو ساختمان اصلی تشکیل شده است، یک تیر پرچم بزرگ و یک بالیستای به همان اندازه بزرگ که در همان جهتی که راوجر رو به رو است، اشاره می کند.

بدیهی است که این یک ساخته قابل حرکت نیست زیرا موتور بازی اجازه نمی دهد (مدها احتمالاً چنین می کنند). این ساخت و ساز چیزی نیست جز آرزوی این بازیکن برای دیدن چیزهای مشابه در بازی، چه کسی می داند، شاید یک روز.

ساخت و برنامه نویسی کامپیوتر سازهای Minecraft

کار و ساعت‌های زیادی صرف ساختن چیزی شبیه این Ravager می‌شود، به همین دلیل است که ایجاد چنین کالیبری همیشه ارزش جشن گرفتن دارد. مطمئناً این تنها راه ادای احترام به Minecraft نیست، ما این فرصت را داشته ایم که اخبار مختلفی مانند بازیکنی که یک رایانه در حال کار در Minecraft ساخته است پوشش دهیم.

برخی ممکن است فکر کنند که چه کسی می داند چه تجربه ای برای ساخت Minecraft لازم است زیرا مواد و ترفندهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. با این حال، به لطف اینترنت، بسیاری از این نکات و ترفندها به راحتی قابل یادگیری هستند. مانند استفاده از یخ برای پر کردن سریع مناطق با آب یا استفاده از افزونه هایی مانند WorldEdit.

 بدون شک یکی از مهم ترین پدیده های سال های اخیر در دنیای بازی های ویدیویی است. آیا تا به حال نام Minecraft را شنیده اید؟ شما به مکان مناسبی آمده اید و به دنبال پاسخ هستید زیرا ما هر آنچه را که باید در مورد آن بدانید به شما می گوییم.

Minecraft برنامه نویسی کامپیوتر چیست

Minecraft یک بازی ویدیویی است که بر روی ایرانیان سایبر کنسول‌ها، رایانه‌ها و تلفن‌های همراه موجود است. این بازی توسط مارکوس پرسون سوئدی ساخته شد و متعاقباً توسط شرکت او Mojang AB در 17 می 2009 به فروش رسید. این بازی متعلق به ژانر بازی های جهان باز است که به عنوان بازی های sandbox نیز شناخته می شود که با ارائه یک سناریو بدون به بازیکن مشخص می شود. محدودیت های حرکات

بازی همه چیز در مورد ساخت و ساز است. بازی در سناریویی متشکل از بلوک های مربع شکل می گیرد که از مواد و عناصر مختلف طبیعت تقلید می کند. بازیکن این امکان را دارد که این مواد را از محیط جمع آوری کرده و در موجودی خود نگه دارد تا در نهایت از آنها در ساخت عناصر جدید استفاده کند.

دو حالت مختلف بازی اصلی به اضافه چند برنامه نویسی کامپیوتر حالت اضافی وجود دارد. حالت بقا کاربر را به چالش می کشد تا به تنهایی در یک محیط خصمانه با چرخه های روز و شب خاص خود و نیاز به تغذیه و پناه گرفتن از آسیب زنده بماند.

 حالت خلاقانه به کاربر این امکان را می دهد که صرفاً بر روی ساخت و ساز تمرکز کند و تمام اقلام موجودی را در دسترس خود قرار دهد تا بتواند بدون محدودیت طراحی و خلق کند.

 همچنین یک حالت چند نفره وجود دارد که می توانید با دوستان خود در همان دنیا بازی کنید و یک حالت بازی آنلاین که می توانید با بازیکنانی از سراسر جهان در همان جهان بازی کنید. برخی از حالت های بازی به شما امکان می دهند سطح دشواری را انتخاب کنید.

یکی دیگر از ویژگی های عالی آن گرافیک آن است: تمام شخصیت ها و تنظیمات از بلوک های مربعی پیکسلی طراحی شده اند که ظاهری متمایز به بازی می بخشد. این گرافیک محبوب شد و در بسیاری از بازی های بعدی ظاهر شد. در واقع به عنوان گرافیک نوع Minecraft شناخته می شود.

برای شروع یک بازی، بازیکن فقط باید دنیای خود را بسازد که به صورت تصادفی ایجاد می شود. شما می توانید هر تعداد دنیا که می خواهید بسازید. از اینجا به بعد، آزادی برنامه نویسی کامپیوتر کامل است و بسته به اینکه یک حالت یا حالت دیگر را بازی کنید، هدف متفاوت است.

چرا Minecraft بسیار محبوب است

دسته : ,
برچست ها :

برنامه نویسی کامپیوتر


تاریخ انتشار پست : 1401/2/28 بازدید : 1

 این ایده از مشاهده این موضوع برنامه نویسی کامپیوتر سرچشمه می گیرد که چندین دانش آموز در حال حاضر از سنین پایین Minecraft را بازی می کنند، یک بازی ویدیویی بسیار معروف در گروه سنی 10 تا 15 سال که از بی نهایت جهان مجازی تشکیل شده است که هدف بازیکن در آن ساختن و خلق کردن مانند آجرهای لگو است. که Minecraft زیاد می کشد).

درک مکانیک بازی برای بزرگسالان خیلی آسان نیست، اما برای جوانان آسانتر است... استفاده آموزشی از این بازی/نرم افزار واقعاً بی حد و حصر است و مجوزهای Minecraft Education Edition به دنبال همه گیر کووید رایگان است. چه فرصتی بهتر؟

دیدن در Minecraft فقط یک برنامه نویسی کامپیوتر بازی ویدیویی ساده بسیار اشتباه است زیرا بسیار بیشتر است: در واقع این پروژه خلاقیت، حل مسئله، توانایی کار در یک تیم، توانایی یافتن اطلاعات و بسیاری موارد دیگر را برانگیخته است.

این ایده چگونه متولد شد:

پس از تماشای فیلم «اسکندر» ساخته الیور استون، درباره زندگی اسکندر مقدونی، و در حالی که پسران تحت تأثیر صحنه ورود اسکندر به بابل از دروازه ایشتار قرار گرفتند (به صحنه https://www.youtube.com مراجعه کنید. /watch?v=VsnVi1Gid_I)، تصمیم گرفتیم با Minecraft یکی از هفت عجایب دنیای باستان را بازسازی کنیم: باغ های معلق بابل باستان.

مرحله طراحی شامل یک دوره طولانی گردآوری مواد و تحقیقات تاریخی (منابع تاریخی، نقشه‌های زمین، تصاویر و اطلاعات باغ‌های معلق، اندازه‌گیری‌ها، برنامه نویسی کامپیوتر تبدیل از ذراع به متر، بازسازی‌ها و غیره) بود که به‌دنبال واقعی و خود بود. در پلتفرم بازی Minecraft.

ویدیوی ساخته شده همچنین نشان می دهد که چگونه ایرانیان سایبر به دلیل تأثیر "واقعیت افزوده" به نظر می رسد که در داخل باغ ها هستید و با سحر و جادو پرواز می کنید و به شهر باستانی بابل منتقل می شوید. ماشین زمان: همه اینها به لطف مهارت پسران و فرصت هایی برای تولید مثل توسط ماین کرافت است.

 دانش‌آموزان از راه دور با اتصال به همان دنیای مجازی با استفاده از Hamachi، یک برنامه رایگان کار می‌کردند که به شما امکان می‌دهد شبکه‌های خصوصی مجازی کاملاً امن و رمزگذاری‌شده بین ۲ یا چند رایانه ایجاد کنید.

همه کامپیوترها حتی اگر در نقاط مختلف جهان واقع شده باشند توسط یک شبکه به هم متصل هستند. Minecraft یکی از جهانی ترین بازی های ویدیویی تا به امروز است، هر بازیکنی می تواند آن را بخرد و دست خود را در دنیای بی نهایت امکانات Minecraft امتحان کند. ساختن غول‌پیکر غول‌پیکر یکی از آن‌هاست، مانند تمام کارهای ماموت‌های بی‌شماری که قبلاً انجام شده‌اند.

حالت خلاقانه به شما اجازه می دهد تا شگفتی های شگفت انگیزی را در Minecraft ایجاد کنید و به نظر می رسد تنها محدودیت واقعاً تخیل برنامه نویسی کامپیوتر بازیکن باشد.

 برخی به دنبال الهام گرفتن در تاریخ یا معماری زندگی واقعی هستند، در حالی که برخی دیگر به بازی ها، فیلم ها یا کتاب های دیگر روی می آورند. اما هر از گاهی، شخصی بر اساس خود Minecraft چیز شگفت انگیزی در Minecraft ایجاد می کند.

یک بازیکن یک غول پیکر راویجر می سازد

یک گیمر بی باک ساختاری را بر اساس یکی از دشمنان بازی ساخته است: یک Ravager. Ravager ها نوعی از اوباش هستند که در طول حمله Pillager ظاهر می شوند. مقابله با این Raid ها می تواند بسیار دشوار باشد و به همین دلیل ما راهنمای نحوه برخورد با Raid در Minecraft را نیز به شما ارائه می دهیم.

در حالی که خلاقیت بخش مهمی از Minecraft است، خود گیم‌پلی بازی نیز برای بسیاری جذابیت زیادی دارد و Raid بخش مهمی از آن است. فهرست دشمنان بازی همچنان در حال رشد است و بازیکنان حتی این فرصت را داشتند که اکتبر گذشته به اوباش جدید برای Minecraft رأی دهند.

 Ravager یک جانور بزرگ و تهدید آمیز است برنامه نویسی کامپیوتر که گاهی اوقات توسط Pillagers سوار می شود. تفاوت این غول پیکر این است که بسیار بسیار بزرگ است. و دژ کوچکی را بر پشت خود حمل می کند.

دسته : ,
برچست ها :

بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان ونوجوانان


تاریخ انتشار پست : 1401/2/27 بازدید : 1

استفاده رایگان بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان ونوجوانان همراه با آموزش های مبتدی. رابط کاربری دوستانه بچه ها بدون اتصال به اینترنت قابل استفاده است. بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان ونوجوانان  منفی ها ممکن است برای بعضی از بچه ها مناسب نباشد. مهارت های برنامه نویسی را نمی توان روی صفحه کلید تمرین کرد.

 

 

2. پایتون

 

پایتون یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی است که بچه ها می توانند یاد بگیرند. برای شروع فقط به چند خط کد احتیاج دارد و درک آن حتی برای مبتدیان بسیار آسان است. پایتون در بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان ونوجوانان بیشتر زمینه های پیشرفته مانند امنیت سایبری ، هوش مصنوعی ، علم داده و توسعه وب استفاده می شود.

 

این متنوع ترین زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد پروژه های محاسباتی عددی و علمی استفاده می شود. در پایتون ، دانش آموزان مفهوم انتقال ایده های برنامه نویسی کودکان ایرانیان سایبر را به دستورالعمل های تفسیر شده توسط رایانه می آموزند.

 

 

طرفداران

نحو بدون عارضه

خواندن آسان کدها

مناسب برای دانش آموزان علاقه مند بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان ونوجوانان به هوش مصنوعی

زبان برنامه نویسی همه کاره

همراه با ویژگی های از پیش ساخته شده.

منفی ها

نمی توان به طور مستقیم برای توسعه برنامه های تلفن همراه استفاده کرد.

 

 

 

3. جاوا

 

جاوا یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است. این به طور گسترده ای برای توسعه برنامه ها در سیستم عامل های آندروید استفاده می شود. به نظر می رسد جاوا برای بسیاری از دانشجویان در ابتدا زبان کمی پیچیده است. هنوز هم ، وقتی آنها از نحوه نحو استفاده کنند ، یادگیری آن آسان می شود. بهترین نکته در مورد جاوا این است که بچه ها یاد بگیرند از Minecraft در این زبان برنامه نویسی استفاده کنند و همین امر باعث می شود آنها انگیزه و علاقه بیشتری به یادگیری بیشتر در مورد زبان بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان ونوجوانان داشته باشند.

 

برنامه های ساخته شده با جاوا از نظر اندازه گیری و مقیاس پذیری از قدرت بیشتری برخوردار هستند. با این حال ، تسلط بر بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان ونوجوانان جاوا در مقایسه با سایر زبانهای برنامه نویسی بیشتر طول می کشد.

 

 

طرفداران

زبان بسیار سازگار

مناسب برای توسعه برنامه ها و بازی ها

این یک محیط عظیم باطن است.

در ایجاد برنامه هابهترین زبان های برنامه نویسی کودکان ونوجوانانی قوی کمک می کند

با یک رابط گرافیکی ارائه می شود.

 

منفی ها

مدت زمان بیشتری برای یادگیری لازم است.

بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان ونوجوانان ممکن است یادگیری برای مبتدیان چالش برانگیز باشد.

 

دسته : ,
برچست ها :

زبان برنامه نویسی کودکان


تاریخ انتشار پست : 1401/2/27 بازدید : 3

8 زبان برنامه نویسی برای کودکان در سال 2021

کدگذاری به مهارت مهمی برای داشتن همه در دنیای امروز تبدیل شده است ، خصوصاً برای نسل جوان. شروع زود هنگام برنامه نویسی با زبان برنامه نویسی کودکان عث می شود که کودکان در آینده از همتایان خود که مزیت یادگیری کد نویسی را در سنین پایین از دست داده اند ، پیشی بگیرند.

 

 زبان برنامه نویسی کودکان یادگیری کدنویسی گاهی اوقات چالش برانگیز است ، به خصوص برای کودکانی که تازه شروع به کار می کنند. خوشبختانه زبانهای برنامه نویسی خاصی برای هر سطح مهارت و تجربه وجود دارد.

 

از آنجا که بسیاری از زبان های برنامه نویسی در دسترس هستند ، تصمیم گیری برای بهترین زبان چالش  زبان برنامه نویسی کودکان برانگیز است. برای کمک به شما در مرتب سازی مناسب ترین زبان برنامه نویسی ، لیستی از هشت زبان برنامه نویسی مناسب برای کودکان را گردآوری کرده ایم.

 

8 بهترین زبان برنامه نویسی برای کودکان

در زیر لیستی از هشت زبان برنامه نویسی مناسب برای ایرانیان سایبر کودکان در سال 2021 آورده شده است که با انتخاب یک م cسسه برنامه نویسی مناسب می توانید به سرعت آنها را فرا بگیرید

 

 

1. خراشیدن

 

Scratch یک زبان برنامه نویسی بصری است که پایه محکمی از اصول برنامه نویسی را فراهم می کند. روی قابلیت کشیدن و رها کردن کار می کند که استفاده از آن بسیار زبان برنامه نویسی کودکان  آسان است و بچه ها می توانند موارد هیجان انگیز مختلفی مانند انیمیشن ها ، داستان های تعاملی ، بازی ها و برنامه ها را ایجاد کنند.

 

این یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر بلوک است که روی یک رابط بصری کار می کند ، همچنین می تواند بدون اتصال زبان برنامه نویسی کودکان  به اینترنت استفاده شود. بهترین قسمت در مورد  زبان برنامه نویسی کودکان این است که همراه با آموزش های ویدئویی برای راحت تر شدن بچه ها برای یادگیری برنامه نویسی همراه است.

 طرفداران  زبان برنامه نویسی کودکان  برنامه نویسی مبتنی بر بلوک

دسته : ,
برچست ها :

آموزش کامپیوتراز صفرتا صد1


تاریخ انتشار پست : 1401/2/27 بازدید : 1

در این درس واحد از دوره با ویژگی آموزش کامپیوتراز صفرتا صد های کلیدی زبان برنامه نویسی کاتلین آشنا خواهید شد.دسترسی به دوره برنامه نویسی اندروید در Kotlin

با دنبال کردن لینک قبلی به دوره برنامه نویسی اندروید در کاتلین دسترسی پیدا کنید. در آن شما می توانید ثبت نام کنید و این برنامه را کاملا رایگان دریافت کنید.

مدت دوره رایگان تقریباً یک هفته است و سطح مهارت پیشرفته مورد نیاز است. شما محتوای چند رسانه ای و آزمون های تعاملی را در اختیار خواهید داشت که با سرعت خود یاد خواهید گرفت.

در پایان دوره با برخی از ویژگی های کلیدی زبان برنامه نویسی کاتلین آشنا خواهید شد. شرکت های زیادی هستند که برنامه های جاوا را طراحی و توسعه آموزش کامپیوتراز صفرتا صد می دهند. ما قصد داریم در مورد برخی از آنها به شما بگوییم و برخی از دلایلی را که چرا این یک زبان برنامه نویسی و یک پلت فرم توسعه مورد تقاضای حرفه ای ها است را خلاصه می کنیم.

برنامه نویسی در جاوا می تواند تا حدودی ساده تر از انجام آن در سایر زبان های برنامه نویسی باشد. این چیزی است که آن را برای بسیاری بسیار جذاب می کند. این دروازه ای به بازار کار است که دائما در حال رشد است و هر روز به متخصصان متخصص بیشتری نیاز دارد. اما اگر به فکر این هستید که خودتان را وقف آن کنید، به آموزش نیاز خواهید داشت. میخواهید بیشتر بدانید؟

چرا جاوا؟

اگر تا اینجا پیش رفته اید، احتمالاً از قبل می دانید، اما تازه کردن حافظه شما هرگز ضرری ندارد. بنابراین اولین نکته این است که یک مرور مختصر از چیستی جاوا داشته باشیم: این یک زبان برنامه نویسی و یک پلت فرم توسعه رایانه است که امکان طراحی و توسعه برنامه های کاربردی مختلف را فراهم می کند و همچنین باعث می شود که آنها در همه دستگاه ها به درستی کار کنند: از رایانه آموزش کامپیوتراز صفرتا صد گرفته تا تلفن های هوشمند.

جاوا یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در حال استفاده است، به ویژه برای برنامه های وب سرویس گیرنده-سرور، با بیش از ایرانیان سایبر ده میلیون کاربر ثبت شده.

دوره

برنامه نویسی با جاوا: گواهی OCP7 دلیل برای برنامه نویسی با جاوا

جاوا یک پلت فرم توسعه هدف عمومی است. دلایل فنی و غیر فنی زیادی وجود دارد که آن را به یکی از محبوب ترین برنامه نویسان در سراسر جهان تبدیل می کند. اما دلایل اصلی یادگیری برنامه نویسی با جاوا چیست؟

ما در مورد هفت مورد از آنها صحبت خواهیم کرد، اما مطمئنا تعداد بیشتری وجود دارد. اینها ویژگی هایی نیستند که در سایر زبان های برنامه نویسی یا در سایر پلتفرم های توسعه یافت نمی شوند، اما مجموع همه آنها یکی از مواردی است که شرکت ها هنگام انتخاب آموزش کامپیوتراز صفرتا صد آن برای توسعه برنامه های جاوا بیشتر به آن اهمیت می دهند. بیایید آنها را ببینیم!

چند پلتفرمی است

این مزیت به اندازه زمانی که متولد شد نیست، زیرا بسیاری از پلتفرم های دیگر این امکان را ارائه می دهند. با این حال، این واقعیت که جاوا بر روی هر سرور و سیستم عاملی به کار خود ادامه می دهد، یکی از بزرگترین جذابیت های آن برای هر برنامه نویسی است. تقریباً برای هر سیستمی که فکرش را بکنید یک ماشین مجازی جاوا وجود دارد.

یک بار بنویس، همه جا بدو.

شی گرایی

این چیزی است که در حال حاضر توجه زیادی را به خود جلب نمی کند، اما در اواسط دهه نود، زمانی که جاوا وارد بازار شد، به ندرت پیش می آمد که این نوع پلتفرم شی گرا باشد. این یعنی چی؟ خوب، آسان است: شما در مقابل سیستمی هستید که به شما امکان می دهد برنامه های جاوا را به روش ماژولار ایجاد کنید.

این کار استفاده مجدد از قطعات از قبل ایجاد شده و آموزش کامپیوتراز صفرتا صد بهبود الگوهای طراحی هر یک از آنها را آسان می کند. همچنین یکی از دلایلی است که خود پلتفرم بسیار توسعه پذیر است و ویژگی های بومی یا اضافه زیادی دارد.

دسته : ,
برچست ها :

آموزش کامپیوتراز صفرتا صد


تاریخ انتشار پست : 1401/2/27 بازدید : 1

این شامل بیش از 1200 ساعت آموزش آموزش کامپیوتراز صفرتا صد است.به دانش آموزان حمایت یک معلم خصوصی را ارائه می دهداین یک آموزش از راه دور آنلاین است که دسترسی به کلاس های زنده را ارائه می دهد.

این شامل گزینه ای برای انجام موارد عملی و یک پروژه نهایی است.امکان انجام بین 60 تا 300 ساعت کارآموزی در شرکت ها را ارائه می دهد.

به دانش‌آموزانی که این دوره را می‌گذرانند، عنوان مدرسه توکیو را اعطا می‌کند.جهت گیری شغلی و دسترسی به بانک کار را ارائه می دهد.

منابع سمعی و بصری و کاغذی برای دانشجویان خود دارد.شغل حرفه ای در برنامه های کاربردی وب: برنامه آموزشی

حرفه حرفه ای در برنامه های کاربردی آموزش کامپیوتراز صفرتا صد وب در مدرسه توکیو دارای یک برنامه آموزشی گسترده است که شامل دو ماژول آموزشی است که کاملاً به زبان برنامه نویسی جاوا اختصاص داده شده است.

 ماژول III. مقدمه ای بر جاوامقدمه ای بر زبان جاوا.انواع داده ها و عملگرها

جملات کنترلیوکتورها و رشته های متنیقدمه ای بر برنامه نویسی شی گرا: کلاس ها، اشیا و روش ها.وراثت.استفاده از رابط ها

استثناها.ماژول هاماژول IV. جاوای پیشرفته

کلاس های نهایی، درونی، تودرتو و ناشناس.شمارش هااستفاده پیشرفته از استثناهاادعاهااستفاده پیشرفته از رابط هاژنریک ها و مجموعه ها.رابط های کاربردیعبارات لامبدارابط های لامبدا از پیش تعریف شدهارجاع به روش هاجریان هاعبارات لامبدا در Streams.همگامیرنامه های مدولارخدمات جریان موازیAPI برای تاریخ ها.مقدمه ای بر Java IO.کودک 2.برنامه نویسی  آموزش کامپیوتراز صفرتا صد ایمنDB API.محل.حاشیه نویسی هاتاب خوردن.JavaFX.

در توسعه اپلیکیشن موبایل متخصص باشید!

برای شروع کار حرفه ای خود در برنامه های ایرانیان سایبر کاربردی وب، فرم را پوشش دهید. این دوره تخصصی برای آماده سازی شما با بیشترین انعطاف طراحی شده است. شما در خانه و در اوقات فراغت خود مطالعه خواهید کرد!

با این آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل با جاوا و بسیاری مهارت های دیگر را یاد می گیرید تا با آن وارد بازار کار در بخش ICT شوید. این فرصت شماست! دوره رایگان برنامه نویسی اندروید در کاتلین که در آن به توسعه اندروید با کاتلین مسلط خواهید شد. علاوه بر این، نحوه ایجاد اپلیکیشن های جدید برای این پلتفرم که محبوب ترین در جهان است را یاد خواهید گرفت.

این دوره مقدمه ای سریع و کارآمد به Kotlin برای برنامه نویسان جاوا با تجربه قبلی است.

یکی از مربیان، Aaron Sarazán خواهد بود، که مهندس نرم افزار ارشد در Capital One و یکی از قوی ترین حامیان کاتلین است. بنابراین، با توجه به توضیحات آنها، شما قادر خواهید بود یک برنامه اندروید پایه را در جاوا برای تبدیل آن به Kotlin استفاده کنید. و به شما نشان می دهد که چه ویژگی های کلیدی زبان برنامه نویسی Kotlin است.

این دوره برای برنامه نویسی اندروید آموزش کامپیوتراز صفرتا صد در کاتلین برای چه کسانی است؟

دانشجویانی که این دوره برای آنها مورد توجه قرار می گیرد باید حداقل یک سال تجربه در برنامه نویسی جاوا داشته باشند (به دوره های رایگان جاوا مراجعه کنید). از سوی دیگر، اگرچه اجباری نیست، اما تجربه در توسعه برنامه های اندروید مفید خواهد بود.

در این دوره آموزشی برای برنامه نویسی اندروید در کاتلین چه خواهید آموخت؟

این دوره به لطف گوگل و دو معلم بسیار متعهد قابل تدریس است. آرون سارازان و خوزه نیتو روبیو. دومی یک توسعه دهنده محتوا است. به لطف دانش آنها، مهارت های خود را با هم بهبود می بخشید و قابلیت استخدام خود را از طریق یادگیری خلاقانه و مستقل افزایش می دهید.

سرفصل های این دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید آموزش کامپیوتراز صفرتا صد در کاتلین به شرح زیر است:درس 1: یک برنامه پایه اندروید جاوا را به Kotlin تبدیل کنید.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد