کدنویسی کودکان و نوجوانان - آرشیو 1400/1

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 32
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 31
» بازديد سال : 31
» بازديد کل : 31
» اعضا : 0
» مطالب : 6

شروع کدگذاری کودکان


تاریخ انتشار پست : 1400/1/21 بازدید : 0

چهار نکته مهم که باید قبل از شروع کدگذاری کودکان به آنها توجه کنید!

اکنون قبل از رفتن به بخش بعدی که من بهترین برنامه های رایگان برنامه نویسی ، برنامه ها ، وب سایت ها ، کلاس ها و برنامه های درسی را با شما به اشتراک می گذارم ، چند نکته دیگر دارم. مهم است که قبل از سرمایه گذاری در آینده فرزندتان و کمک به آموزش کدگذاری به آنها ، این 4 نکته را در نظر داشته باشید.

نکته شماره 1: آن را سرگرم کننده کنید

برنامه نویسی برای بچه ها باید جالب باشد!

همه مربیان علوم کامپیوتر این دیدگاه را ندارند. بسیاری هنوز از روش "سلام جهان" استفاده می کنند که در آن دانش آموزان یاد می گیرند کلمات "سلام جهان" را روی صفحه چاپ کنند.

از نظر ما ، بچه های جوان این روش را خسته کننده می دانند و می تواند آنها را از یادگیری نحوه کدگذاری منصرف کند. ما دریافته ایم که تلاش برای بچه ها برای برنامه نویسی بسیار آسان است ، اما درگیر کردن آنها را به چالش می کشد.

ما توصیه می کنیم از برنامه های درسی بیش از حد آکادمیک و پیش پا افتاده دوری کنید. درعوض ، روی دوره های جالب و سرگرم کننده متناسب با علایق فرزندتان تمرکز کنید. بسیاری از بهترین منابع به صورت بازی در می آیند که بدون توجه به محتوا از آنها لذت می برند.

برخی از دانشجویان می خواهند شمشیری سفارشی برای بازی پرفروش Minecraft بسازند. دیگران ممکن است بخواهند صفحه وب خود را ایجاد کنند. به این علایق گوش فرا دهید و به آنها کمک کنید منابع و درسی را که در اختیار آنها قرار خواهد داد ، پیدا کنند. به هر حال ، هر کسی علاقه بیشتری به برنامه ای دارد که به او بیاموزد کنجکاوی و اشتیاق موجود خود را دنبال کند.

ما در CodaKid ترجیح می دهیم کدنویسی را با ساخت بازی ها و برنامه های ویدیویی آموزش دهیم زیرا آنها روشی سرگرم کننده و تعاملی برای یادگیری مفاهیم کدگذاری در اختیار دانشجویان قرار می دهند. بسیاری از باشگاه ها و آکادمی های کدگذاری جوانان شروع به حرکت در این مسیر می کنند.

علاقه مند به یادگیری نحوه سرگرمی برنامه نویسی هستید؟ سپس مطمئن شوید که مقاله وبلاگ من را با عنوان "بازی های کدنویسی برای کودکان و نوجوانان: بهترین راه آموزش برنامه نویسی رایانه" بررسی کرده اید

نکته شماره 2: کلاس محلی یا آنلاین را پیدا کنید

مارک زاکربرگ ، مدیر عامل فیس بوک ، یک معلم خصوصی برنامه نویسی کامپیوتر داشت که از دوران راهنمایی شروع می شود.

در حالی که تدریس خصوصی یک به یک با یک مربی با کیفیت علوم کامپیوتر یک روش عالی برای یادگیری است ، اما می تواند بسیار گران باشد و برای بسیاری از خانواده ها مقرون به صرفه نیست. برای مقابله با این موضوع ، ممکن است در کلاس های گروهی و همچنین دوره های آنلاین که پشتیبانی زنده ای را با مهندسان واقعی ارائه می دهند ، جستجو کنید. به تازگی ، CodaKid کلاس های خصوصی کدگذاری آنلاین ارزان قیمت را برای دانشجویانی که نیاز به توجه فردی دارند راه اندازی کرده است.

بهترین آکادمی ها و دوره های آنلاین برنامه های درسی کاملاً تدریس شده ای دارند که به طور پی در پی از مفاهیمی مانند Booleans ، Conditionals ، Variables ، Methods و غیره ساخته می شوند. با افزایش محبوبیت کدنویسی برای کودکان ، تعداد فزاینده ای از گزینه ها را مشاهده خواهید کرد که امیدوارم کودک شما را در خود جای دهد.

برنامه نویسی برای کودکان راهنمای نهایی برای والدین

دسته : ,
برچست ها :

نحوه آموزش برنامه نویسی در کودکان و بزرگسالان


تاریخ انتشار پست : 1400/1/18 بازدید : 1


مطمئن نیستید که آیا باید به کودکان ، نوجوانان یا بزرگسالان آموزش دهید؟ ما ملاحظات کلیدی و استراتژی هایی را که باید در نظر داشته باشید برای هر گروه سنی شرح داده ایم تا بتوانید در کار جدید آموزش ESL خود را به زمین بزنید!

الن ترنر نویسنده و ویراستار مستقر در جزیره جنوبی نیوزیلند است. او در انگلستان متولد شد ، در دوران نوجوانی به نیوزیلند نقل مکان کرد ، در خارج از کشور تحصیل کرد ... ادامه مطلب ...

نحوه آموزش ESL: تفاوت در کودکان و بزرگسالان

پس از اتمام دانشگاه ، کاری را انجام می دهم که هزاران فارغ التحصیل تازه وارد هر سال انجام می دهند: برای تدریس زبان انگلیسی در خارج از کشور ثبت نام کردم و به مدت یک سال و نیم به حومه توکیو ژاپن نقل مکان کردم. به عنوان یک انگلیسی زبان بومی و دارای مدرک انگلیسی ، اما بدون تجربه تدریس (و مطمئناً هیچ آموزش ESL) ، برای من بسیار آسان بود که به یک شغل بسم. اما ، این به معنای آسان بودن کار نبود.

در طول مدت تدریس در ژاپن (که شامل شرکت اصلی بود که برای ورشکستگی کار می کردم - اما این داستان دیگری است!) ، من در زمینه های مختلف ESL کار می کردم: دبیرستان های ابتدایی و متوسطه عمومی ، درس های یک به یک و گروهی برای بزرگسالان ، انگلیسی تجاری ، حتی دروس اختصاصی گروه های کوچک برای کودکان پیش دبستانی. این شغل بیشتر اوقات سرگرم کننده بود ، اما هر گروه سنی چالش های بسیار متفاوتی را ارائه می داد.

بچه ها ذاتاً پرانرژی و دارای فاصله زمانی کوتاهی هستند ، بنابراین کلاسها با بچه ها اغلب کامل است و به خلاقیت زیادی احتیاج دارند. آموزش به بزرگسالان به صبر و دانش فنی بیشتری نیاز دارد (بخوانید: دستور زبان!) ، زیرا بزرگسالان دلایل خاصی برای یادگیری زبان انگلیسی دارند اما یادگیری آنها اغلب کندتر است.

چند تفاوت اساسی بین چگونگی و چگونگی یادگیری کودکان و بزرگسالان وجود دارد. این تفاوت ها را در ذهن داشته باشید تا بتوانید دروس خود را به طور اختصاصی برای دانشجویان خود تهیه کنید و حتی بدانید برای کدام نوع شغل درخواست دهید.

دسته : ,
برچست ها :

سهولت برنامه نویسی برای دانش آموزان و معلمان


تاریخ انتشار پست : 1400/1/17 بازدید : 2


Yena باعث می شود رابط کاربری CoderZ برای کلاس های خود آسان و جالب باشد. همچنین استفاده از آن برای معلمان آسان است. او شیوه ای را که مبتدیان را به دستیابی به اهداف برنامه نویسی اولیه خود سوق می دهد دوست دارد و همچنین رمزگذاران پیشرفته تر را به حرکت دادن ستون های هدف و دستیابی به اهداف بیشتر تشویق می کند.

 

این یادگیری متفاوت به معلمان کمک می کند تا مجموعه گسترده تری از دانش آموزان را بدست آورند ، که ممکن است بسیاری از آنها به طور طبیعی به موضوعات STEM گرایش نداشته باشند. سرانجام ، ینا همچنین دوست دارد كه CoderZ به عنوان كلاسی درسی برای كلاس خود عمل می كند - اعم از آموزش حضوری ، از راه دور ، دورگه ، یا آموزش مستقل.

 

یا گفت: "ما تعدادی دانش آموز داریم كه دائماً به دنبال چالش خود در خارج از دیوارهای كلاس هستند." "هنگامی که آنها در خانه بودند و به دنبال کاری بودند ، CoderZ کمک کرد تا این خلا را پر کند."

این بدون مغز است

توانایی ارائه کد نویسی رایانه ای و رباتیک به مدرسه راهنمایی LaGrange Highlands کمک می کند تا مهارت زندگی ارزشمندی را برای دانش آموزانی که در مراحل اولیه انتخاب و یا رسیدن به اهداف پیشرفته آموزشی و شغلی خود هستند ، ارائه دهد. این پلتفرم همچنین به دانش آموزان کمک می کند مهارت های محاسباتی و همکاری خود را که هر دو در محیط کار مدرن بسیار مهم هستند ، ارتقا دهند.

 

ینا گفت: "با كدنویسی ، شما فقط باید یاد بگیرید كه راه حلهای بسیار زیادی وجود دارد و فرصتهای زیادی برای یافتن راه حل به روشهای مختلف وجود دارد." "CoderZ و به طور کلی کدگذاری ، به دانش آموزان این توانایی را می دهد تا بتوانند آن را به تنهایی کشف کنند."

 

ینا در صحبت با مدارس دیگری که به دنبال برنامه درسی کدگذاری هستند ، گفت: پاسخگویی و ارزیابی CoderZ - به علاوه سطح بالای دانش آموزان که باعث می شود - این کار را به گزینه ای آسان تبدیل می کند. وی افزود: "اگر فرصتی برای استفاده از CoderZ در محیط كلاس وجود داشته باشد ، استفاده از آن به عنوان یك مزیت آموزشی بی فایده خواهد بود."

 

دسته : ,
برچست ها :

کدام کودکان ربات KOSMOS وجود دارد؟


تاریخ انتشار پست : 1400/1/13 بازدید : 3


کودکان ربات KOSMOS رشد کودک را تقویت می کنند ، کودکان با فرایندهای فنی آشنا می شوند و خود را در دنیای فیزیک غرق می کنند. این اسباب بازی به طور موفقیت آمیز سرگرمی و یادگیری مباحث پیچیده را ترکیب می کند. کودکان ربات KOSMOS در نه مدل مختلف در دسترس هستند. هر روبات منفرد عملکردهای مختلف و ظاهر متفاوت دارد. مطمئناً یک کیت ربات مناسب برای هر علاقه مند به کاردستی وجود دارد. پس از آن ربات های مختلف آزمایش KOSMOS ارائه می شود:

 

بررسی اجمالی ربات KOSMOS

KOSMOS Chipz

ربات Chipz KOSMOS یک ربات هوشمند است که دارای دو موتور سنسور مادون قرمز و حالت های بازی هوشمند است. KOSMOS Chipz دو برنامه دارد ، حالت Follow-me و حالت Explore. ربات از این طریق اشیا را ردیابی می کند ، در حالت دیگر به طور مستقل از اشیا فرار می کند. دستورالعمل های مونتاژ در یک داستان کمیک پیچیده شده است. ربات Chipz KOSMOS زنده می شود و اطلاعات هیجان انگیزی را در زمینه رباتیک و فیزیک ارائه می دهد. سن توصیه شده برای این مدل هشت سال است.

 

KOSMOS مونتی

ربات Monty از جاذبه سرپیچی می کند ، می تواند روی یک طناب ، انگشت یا در امتداد سطوح باریک متعادل شود. راز آن در ژیروسکوپ با سرعت چرخش آن نهفته است. کودکان می توانند اثرات ژیروسکوپی را در آزمایش های مختلف کشف کنند. این کمیک ماجراجویانه همچنین Monty را زنده کرده و باعث سرگرمی مونتاژ می شود. کودکان بین شش تا دوازده ساله بینش جالبی در مورد دنیای فیزیک پیدا می کنند.

دسته : ,
برچست ها :

آسان برای کودکان - آموزش HTML


تاریخ انتشار پست : 1400/1/12 بازدید : 4


آموزش کدگذاری html با trinket کدگذاری html را با trinket.io آموزش دهید.

آموزش HTML به کودکان با Trinket.io آسان است. این سرویس رایگان به دانشجویان اجازه می دهد تا یک صفحه وب را در مرورگر وب Chrome بنویسند ، ویرایش ، پیش نمایش و منتشر کنند. این برای معلمانی که می خواهند آموزش را در بین دستگاه ها استاندارد کنند ، ایده آل است. در عوض ، همه دانش آموزان می توانند از ویرایشگرهای متن مختلف HTML استفاده کنند ، همه می توانند از همان نسخه استفاده کنند. البته این برای مدارسی که از Chromebook استفاده می کنند نیز بسیار مناسب است.

Trinket.io با TechnoHTML کار می کند.

در این پروژه فناوری توسط TechnoKids Inc دانش آموزان می آموزند که چگونه کد HTML را برای افزودن متن ، تصاویر و پیوندهای پیوندی به یک سند بنویسند. آنها همچنین گزینه های قالب بندی CSS را جستجو می کنند تا صفحه خود را عالی نشان دهند. این که از دستورالعمل های کدگذاری گام به گام در TechnoHTML استفاده کنید یا نه ، Trinket.io یک سرویس قابل اعتماد است که آموزش HTML به بچه ها را ساده می کند.

صفحه وب اسکیت بورد

با استفاده از Trinket.io به HTML و CSS آموزش دهید. یک صفحه وب با متن ، تصاویر ، پیوندهای پیوندی و موارد دیگر طراحی کنید! نحوه استفاده از Trinket.io برای ساختن یک صفحه وب

به Trinket.io مراجعه کنید.

ثبت نام برای یک حساب کاربری رایگان.

دسته : ,
برچست ها :

5 دلیل برای برنامه نویسی کودکان و نوجوانان


تاریخ انتشار پست : 1400/1/8 بازدید : 6

همه ما می خواهیم دانش آموزان ما مهارت های زندگی مورد نیاز خود را برای دستیابی به موفقیت تحصیلی ، شخصی و سرانجام شغلی کسب کنند. اما با وجود بسیاری از مهارت های مهم و برنامه های فوق برنامه برای یادگیری در دسترس آنها ، دشوار است که بدانید چه چیزی را باید در اولویت قرار دهید.


کدگذاری یکی از مهارت هایی است که در دوران مدرن برجسته است. این به کودکان کمک می کند تا مهارت های مهم زندگی ، معاشرت و مدرسه را افزایش دهند - و همچنین یک سرآغاز مشاغل آینده آنها است.


در اینجا 8 دلیل اصلی ما وجود دارد که نشان می دهد چرا هر بچه ای باید کدنویسی را یاد بگیرد.


1. کدگذاری روش جدیدی برای نگاه به جهان فراهم می کند

شهری که با زبان برنامه نویسی پوشانده شده و رمزگذاری را نمادی از واقعیت می داند


کد رایانه روشی برای توصیف واقعیت است - مشابه انگلیسی یا هر زبان دیگر. یک زبان برنامه نویسی ، دقیقاً مانند هر زبان طبیعی ، دستور زبان و نحوی خاص خود را دارد. بنابراین ، یادگیری رمزگذاری بسیار شبیه یادگیری زبان دوم است و بسیاری از مزایای مشابه را فراهم می کند.


هر زبان جدید دیدگاه جدیدی به ما می دهد که به طور منحصر به فرد با یک محیط خاص سازگار است. در قرن بیست و یکم ، تسلط به زبان های کدنویسی مانند JavaScript ، Python یا Scratch واژگان بسیار خوبی برای تعامل با دنیای اطراف به کودکان می دهد. جای تعجب نیست که برنامه نویسی به عنوان سواد جدید توصیف شده است!


2. کدگذاری باعث رشد خلاقیت می شود

گرفتن یک تصویر ذهنی و شکل دادن به آن در دنیای واقعی قلب خلاقیت است. حتی در سنین پایین ، دانش آموزان می توانند توانایی های خلاقانه خود را در ساخت گرافیک متحرک ، وب سایت و بازی های ویدیویی تعاملی با مهارت رمزگذاری خود مهار کنند.


کدگذاری یکی از معدود مکانهای خلاقانه است که منجر به کارهای واقعاً تعاملی می شود - و هیچ چیز هیجان انگیزتر از تعامل با کارهای شخصی شما برای بچه ها نیست. این به عنوان یک مکمل عالی برای سایر مکانهای خلاقانه عمل می کند ، و به بچه ها راهی دیگر برای زنده کردن ایده های هنری خود می دهد.


3. کدگذاری مهارتهای ریاضی و منطقی را بهبود می بخشد

بخشی از کد ، نشان می دهد که چگونه تفکر منطقی در علوم کامپیوتر ریشه دوانده است


کد یادگیری تفکر محاسباتی را به بچه ها می آموزد - روند تجزیه کارهای پیچیده به مراحل جداگانه (مانند حلقه ها ، شرطی ها و غیره) که کامپیوتر می تواند درک کند. این همان روشی است که برای شکستن استدلال های پیچیده استفاده می شود و ستونی از تفکر منطقی است. هرچه بچه ها بیشتر کد نویسی را تمرین کنند ، مهارت منطقی آنها بهتر می شود.


مهارت های ریاضی اغلب می توانند احساس انتزاعی کنند و درک آنها دشوار است. این امر به ویژه هنگامی که دانش آموز وارد ریاضیات سطح دبیرستان می شود ، درست است ، تحولی که بسیاری از ما با آن دست و پنجه نرم کرده ایم. پروژه های برنامه نویسی می توانند مفاهیم ریاضی را واقعی تر نشان دهند. همانطور که دانش آموزان برای یادگیری پیش از جبر ، جبر و هندسه پیش می روند ، متغیرها و سایر مفاهیمی که قبلاً از علوم کامپیوتر به دست آورده اند ، مطمئناً به آنها کمک بزرگی می کند.


4- کدگذاری به کودکان در حل مسئله کمک می کند

پروژه های کدگذاری ساده مقدمه ای عالی برای مهارت های حل مسئله در سنین جوانی است. رمزگذاران می آموزند که چگونه مشکلات پیچیده را به ساده تر تقسیم کنند. این یکی از مهمترین و پاداش آورترین قسمتهای حل مسئله است.


با کدگذاری ، دانش آموزان می توانند راه حل ها را برای اطمینان از کارکرد آنها آزمایش کنند. چند تجربه دیگر حل مسئله این مزیت را به همراه دارد. وقتی همه موارد دیگر با شکست روبرو می شوند ، آنها ضمن جستجوی راه حل ، مهارت های تحقیق در Google خود را بهبود می بخشند ، و چه کسی از پیشرفت در تحقیقات مستقل سود نخواهد برد؟


5. پروژه های کدگذاری به بچه ها کمک می کند تا از تاب آوری برخوردار شوند

توانایی کنار آمدن با شکست یک مهارت حیاتی در زندگی است. از طریق کدگذاری ، بچه ها می آموزند که شکست یک سنگ قدم است ، نه یک پایان. بهبودی از یک اشتباه اشتباه با کدگذاری سریع اتفاق می افتد. این روند کمتر ناامید کننده است زیرا دانش آموزان می توانند به سرعت چندین راه حل را امتحان کنند. این امر باعث می شود که انعطاف پذیری بدون احساس خستگی بیش از حد آسان شود.


حتی فقط یک ساعت کد در روز از طریق پروژه های برنامه نویسی عملی می تواند اهمیت پایداری و مقاومت را به بچه ها بیاموزد.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد