کدنویسی کودکان و نوجوانان - آرشیو 1400/10

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1544
» بازديد ديروز : 254
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 1543
» بازديد سال : 1797
» بازديد کل : 1797
» اعضا : 0
» مطالب : 104

آموزش برنامه نویسی اسکرچ1


تاریخ انتشار پست : 1400/10/2 بازدید : 1

به عبارت دیگر، اگر  آموزش برنامه نویسی اسکرچ از قبل برنامه نویسی C# یا Java را مدیریت کرده باشید، یادگیری X++ آسان تر است و بالعکس.

و با وجود اینکه یادگیری X++ در صورت مدیریت آن دو زبان ساده تر است، یادگیری X++ بدون هیچ گونه پیش زمینه برنامه نویسی یا دانش نیز امکان پذیر است. بدون هیچ مقدمه ای، بیایید ببینیم چگونه می توانید آن را از ابتدا یاد بگیرید.

 

توسعه X++: چگونه X++ را از ابتدا یاد بگیریم؟

وقتی صحبت از X++ می شود، می توانید از صفر به قهرمان بروید. همانطور که اشاره کردیم، یادگیری X++ از ابتدا مانند یادگیری هر زبان دیگری  آموزش برنامه نویسی اسکرچ است. از این نظر، ممکن است در ابتدا کمی سخت باشد، اما وقتی به آن دست پیدا کردید، بقیه کارها آسان خواهد بود. اگر احساس می کنید گم شده اید و نمی دانید با X++ از کجا شروع کنید، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 

به خاطر داشته باشید که اینها توصیه های ما برای یادگیری X++ هستند. و مانند هر فرآیند یادگیری دیگری، کاملاً به ترجیحات یادگیری شما بستگی دارد. این فرآیند نه اجباری است و نه تنها راه برای یادگیری در مورد آن.

 

مرحله 1: در مورد توابع X++ بخوانید

برای اینکه به شما ایده بدهیم از کجا شروع کنید، ایرانیان سایبرمی توانید با لیستی از توابع X++ شروع کنید. قبل از انجام هر کار دیگری، با خواندن هر یک از آن عملکردها شروع کنید. چندین دسته عملکرد X++ در Dynamics 365 برای امور مالی و عملیات وجود دارد، بنابراین، آموزش برنامه نویسی اسکرچ وقت خود را صرف این کار کنید. همچنین می توانید در مورد توابع هسته مطالعه کنید. این به شما پایه‌ای برای عملکردهای برنامه‌نویسی زبان اولیه می‌دهد، که یک نقطه شروع عالی برای تنظیم ذهن شما به حالت برنامه‌نویسی است. مهمتر از همه، این به شما ایده بهتری از نحوه عملکرد X++ می دهد. به طور خلاصه، هر کتاب یا راهنمای دیگری در مورد X++ به شما کمک خواهد کرد. یکی را بیابید که به شما کمک می کند با موضوع آشنا شوید.

 

به خاطر داشته باشید که این محتوا مربوط به Dynamics AX است که نسخه قدیمی‌تر Dynamics for Finance و Operations فعلی است.

مرحله 2: به خواندن اسناد X++ ادامه دهید

مایکروسافت اسناد زیادی را ارائه می دهد که می توانید به صورت رایگان به آنها دسترسی داشته باشید. اگر می‌خواهید به تنهایی درباره X++ بیشتر  آموزش برنامه نویسی اسکرچ بدانید، می‌توانید از طریق این مستندات پیمایش کنید. این به شما کمک می کند تا برخی از مفاهیم پایه X++ را شروع کنید. در واقع، مایکروسافت یک راهنمای برنامه نویسی زبان X++ دارد که به شما کمک می کند تا بیشتر در مورد این زبان برنامه نویسی بدانید.

 

این راهنما برخی از مفاهیم اساسی در مورد X++ مانند:

متغیرها و انواع داده ها

بیانیه ها، آموزش برنامه نویسی اسکرچ  حلقه ها و رسیدگی به استثناها

اپراتورها کلاس ها و روش ها

انتخاب و برنامه نویسی اسکرچ دستکاری داده ها

ماکروها کلاس های ویژگی

دسته : ,
برچست ها :

آموزش برنامه نویسی اسکرچ


تاریخ انتشار پست : 1400/10/2 بازدید : 1

- روایی ابزارها: روایی  آموزش برنامه نویسی اسکرچ بیرونی با پرسش از گروهی از معلمان رشته کامپیوتر بررسی شد.

آموزش و پرورش ابزارها را مشاهده کرده و نظر خود را در مورد آنها بیان کنند. سازگاری درونی آزمون زبان

مهارت های برنامه نویسی با محاسبه ضرایب همبستگی بین آیتم های آزمون و کل آزمون اندازه گیری شد.

نمره. ضرایب همبستگی بین 0.651 و 0.732 متغیر بود. تمامی ضرایب از نظر آماری معنی دار بودند

0.05، نشان دهنده سازگاری بین آیتم های آزمایشی است.

اعتبار همسانی درونی مقیاس نگرش ها نیز با محاسبه همبستگی بررسی شد.

ضرایب بین مقیاس ها جدول 1 ضرایب  آموزش برنامه نویسی اسکرچ همبستگی هر آیتم در مقیاس و کل را نشان می دهد. چگونه توسعه X++ را یاد بگیریم؟

 

مساله این است. هنگامی که در تمام این محیط Microsoft Dynamics شروع به کار می کنید، با زبان های برنامه نویسی مانند C#، C++، Visual Basic.NET و X++ مواجه خواهید شد.

 

زبان دوم، X++، زبان برنامه نویسی اصلی Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations (Dynamics AX سابق) است. بنابراین، اگر می خواهید کار با این پلتفرم ERP و CRM را شروع کنید، باید شروع به ایجاد مهارت های X++ کنید.

 

همچنین ذکر این نکته ضروری است که یادگیری X++ و یادگیری نحوه توسعه با X++ یکسان نیست. یادگیری یک زبان برنامه نویسی مانند یادگیری یک زبان جدید است.

 

این مانند یادگیری زبان اسپانیایی یا فرانسوی است، به این معنی که جزئیات و عناصر زیادی برای پردازش و درک از ابتدا وجود دارد تا شروع به راحتی با آن کنید. ایرانیان سایبر به هر حال، به قول معروف «پیش از دویدن راه رفتن را یاد بگیر». به عبارت دیگر، شما باید زبان را قبل از ورود به بخش توسعه آن یاد بگیرید. و هی! سعی نکنید کارها را عجله کنید زیرا هیچ میانبری برای یادگیری این نوع  آموزش برنامه نویسی اسکرچ چیزها وجود ندارد. در پایان، یادگیری توسعه X++ حتی بدون توسعه یا تجربه برنامه نویسی عالی امکان پذیر است. نکته کلیدی این است که راه درست را برای انجام آن بیابید.

در این  آموزش برنامه نویسی اسکرچ مقاله قصد داریم به موارد زیر بپردازیم:

ما امیدواریم که این راهنمای شما برای شروع یادگیری نحوه توسعه با X++ باشد.

اول از همه! بیایید با "X++ چیست؟" شروع کنیم.

توسعه X++: X++ چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، X++ زبان  آموزش برنامه نویسی اسکرچ برنامه نویسی اصلی Dynamics AX است که اکنون به Dynamics 365 برای امور مالی و عملیات تغییر نام داده است. این زبان برنامه نویسی تمام آیتم ها و عناصری را که می توانید در این محیط مایکروسافت پیدا کنید، نیرو می دهد. مانند کلاس ها، فرم ها، کوئری ها، انواع داده ها و غیره ما در مورد زبان شی گرا (OOP) صحبت می کنیم که بسیار شبیه به برنامه نویسی سی شارپ یا جاوا است. بنابراین، اگر با این دو زبان آشنا هستید، یادگیری X++ بسیار آسان‌تر خواهد بود زیرا از قبل ایده‌ای در مورد نحوه عملکرد آن دو دارید. به عنوان مثال، برنامه نویسی اسکرچ یادگیری زبان آلمانی برای انگلیسی زبانان آسان تر است زیرا این دو زبان به یک شاخه تعلق دارند. از این نظر، همین مورد در مورد زبان های برنامه نویسی نیز صدق می کند.

 

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد