کدنویسی کودکان و نوجوانان - آرشیو 1400/5

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 16525
» بازديد ديروز : 254
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 16524
» بازديد سال : 16778
» بازديد کل : 16778
» اعضا : 0
» مطالب : 161

آموزش پايتون مخصوص كودكان


تاریخ انتشار پست : 1400/5/11 بازدید : 68

برای گسترش استفاده از این زبان در بین ما ، انجمن Dschola از سال 2012 جشنواره خراش ایتالیایی را برگزار کرده است ، که در آموزش پايتون براي كودكان سال 2013 بیش از 30 مدرسه را درگیر کرد.

 

حتی اگر برای کودکان کوچک (از 5 سالگی) استفاده شود ، این زبان از سن 8 سالگی شروع به بیان پتانسیل آموزشی خود در بهترین حالت می کند.

 

طبیعت بصری آموزش پايتون براي كودكان و شی گرا Scratch به بهترین نحو با فوریت تعامل از طریق رابط های "لمسی" ترکیب می شود ، که به دلیل محبوبیت روزافزون رایانه لوحی ، کودکان بیشتر به آن عادت می کنند.

 

در این راستا ، برنامه هایی متولد شدند که با الهام از Scratch ، تجربه یادگیری را حتی ساده تر می کند. در میان این موارد ، به ویژه "Hopscotch" قابل ذکر است ، بیایید دریابیم

 

هاپسکات

Hopscotch یک برنامه رایگان برای iPad است

Hopscotch یک برنامه رایگان برای ایرانیان سایبر تبلت های iPad است. آموزش پايتون براي كودكان به خوبی تنظیم شده و استفاده از آن آسان است ، به شما این امکان را می دهد که به راحتی بازی های کوچک ، بسیار شبیه به ابتدا ایجاد کنید ، که از آنها الهام مستقیم می گیرد.

پروژه ها را می توان به اشتراک گذاشت ، و سپس مجدداً مجدداً اجرا و مجدداً (با استفاده از اصطلاحات خود) مجدداً برنامه ریزی شد. ادغام با رایانه لوحی قابل توجه است: برای مثال ، می توانید از میکروفون برای شروع یک عمل استفاده کنید.

 

صدای آموزش پايتون براي كودكان بلند می تواند یک هیولا را "بترساند" و باعث فرار یا کوچک شدن آن شود. همچنین می توان از تمایل رایانه لوحی استفاده کرد که امکان ایجاد بازی های بسیار جالب را فراهم می آورد.

همانطور که در مورد Scratch ، یک مسیر یادگیری هنوز برای Hopscotch آماده نیست.

از این نظر ، شاید جالب باشد که آموزش پايتون براي كودكان از نزدیک با او آشنا شوید ... Tynker!

ynker

برخی از پروژه های ساخته شده و توسط برخی از آموزش پايتون براي بچه ها کودکان در Tynker به اشتراک گذاشته شده است.برخی از پروژه هایی که توسط برخی از کودکان در Tynker ساخته شده و به اشتراک گذاشته شده است

دسته : ,
برچست ها :

آموزش پايتون براي كودكان


تاریخ انتشار پست : 1400/5/11 بازدید : 70

 با این حال ، این یک زبان طراحی هندسی است ، بنابراین می تواند در گرفتن برخی از کودکان که علاقه ای به بازی های ویدئویی آموزش پايتون براي كودكان ندارند ، مفید باشد.

 

ما در ابتدای دسامبر 2013 با اولین "میان وعده روباتیک" از هم جدا شدیم: این تجربه ای بود که همه شرکت کنندگان از آن استقبال کردند و این ما را وادار می کند تا آن را بیشتر بهبود بخشیده و در هفته های آینده دوباره پیشنهاد دهیم.

 

از طرف دیگر ، پست امروز به جنبه دیگری در قلب تعهد "کمی بیت C" مربوط می شود: نزدیک کردن کودکان و جوانان به آموزش پايتون براي كودكان برنامه نویسی.

 

ما از روی کشوی حافظه LOGO را بیرون آوردیم ، یک زبان برنامه نویسی "بسیار آسان" ، دقیقاً برای کودکان در نظر گرفته شده است:

 متولد 1967 بر اساس LISP (زبان برنامه نویسی دیگری که در آن زمان رایج بود) ، در طول سالها در نسخه های خود معروف شده است. شامل استفاده از اشاره گر به شکل "لاک پشت آموزش پايتون براي كودكان" (اگرچه در نسخه های اول ، تخیل زیادی لازم بود).

 

بیگ تراک ، مخزن اسباب بازی ایرانیان سایبر قابل برنامه ریزی که در دهه 1980 رواج داشت

از کشوی دیگر Big Trak ، مخزن اسباب بازی کوچک دهه 80 ، که می توان از طریق صفحه کلید برنامه ریزی کرد ، آمد تا طبق یک دنباله از پیش تعیین شده حرکت کند.

از آنجا آموزش پايتون براي كودكان که چند سال از این تجربیات می گذرد ، ما از خود می پرسیم: "چه چیزی در دسترس کودکان امروزی است تا به برنامه نویسی نزدیک شوند؟".

محبوب ترین ساز مطمئناً "خراش" است ، در تنوع و تفاسیر متعدد آن: بیایید دقیق تر بدانیم.

 

خراش

Scratch یک زبان برنامه نویسی بسیار بصری است که در سال 2006 متولد شد: برنامه نویسان ، پیر و جوان ، قادر به متحرک سازی عناصر روی صفحه هستند آموزش پايتون براي كودكان و آنها را در صورت تمایل - از طریق بلوک های کد استاندارد - با یکدیگر تعامل می کنند: صفحه نمایش "،" چرخاندن آن "و غیره

 

Scratch در ایتالیا نیز بسیار محبوب است ، زیرا اغلب توسط CoderDojo (سالن های برنامه نویسی واقعی) که در کشور ما وجود دارد آموزش پايتون براي بچه ها ، به عنوان نقطه شروع انتخاب می شود.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد