تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
هنگ درام
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
آسال تهویه قم
نسلی نو
وبینو قم
چاپ ساک دستی پارچه ای
وی رمان
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
برسادیس
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
Cyberpunk 2077 دانلود بازی


کدنویسی کودکان و نوجوانان - معرفی آموزش برنامه نویسی برای کودکا s

کدنویسی کودکان و نوجوانان - معرفی آموزش برنامه نویسی برای کودکا

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 16525
» بازديد ديروز : 254
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 16524
» بازديد سال : 16778
» بازديد کل : 16778
» اعضا : 0
» مطالب : 161

معرفی آموزش برنامه نویسی برای کودکا


تاریخ انتشار پست : 1401/3/16 بازدید : 1

 کد نویسی چیست؟

کدنویسی به یک برنامه کامپیوتری می گوید که چگونه کار کند آموزش برنامه نویسی برای کودکان . دانشمندان کامپیوتر با استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند جاوا اسکریپت، پایتون، سی پلاس پلاس و HTML، بازی ها و وب سایت ها را می سازند. آنها حتی می توانند به روبات ها بگویند که چه کاری انجام دهند. هر بار که مردم اقلامی را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند، یک برنامه آب‌وهوا را بررسی می‌کنند یا یک بازی ویدیویی مورد علاقه خود را شروع می‌کنند، می‌توانند از کدنویس‌ها برای آموزش نحوه انجام کار دستگاه تشکر کنند.

 

از آنجایی که مفاهیم برنامه نویسی به راحتی در قالب یک بازی آموزش برنامه نویسی برای کودکان  ارائه می شوند، بچه ها می توانند کدنویسی اولیه را از سن پنج سالگی یاد بگیرند. اولین بازی‌های کدنویسی برای پیش‌خوان‌کنندگان ممکن است با پازل‌های مبتنی بر بلوک و ترتیب‌بندی شروع شوند. از سنین 5 تا 7 سالگی، یادگیرندگان جوان ممکن است تصاویر را بکشند و رها کنند تا مفاهیم اساسی پشت کدنویسی را بیاموزند.

 

 

وب‌سایت‌هایی مانند Code.org درس‌های برنامه‌نویسی رایانه را بر اساس سن سازماندهی می‌کنند و یافتن فعالیت‌های مناسب برای هر کودک را آسان می‌کنند.

 

بچه های بزرگتر می توانند با کدنویسی مبتنی بر متن شروع کنند  آموزش برنامه نویسی برای کودکان  که به آنها امکان می دهد زبان های برنامه نویسی واقعی را به روشی سرگرم کننده یاد بگیرند. برخی از فعالیت‌ها شامل یک محصول نهایی می‌شوند که در آن بچه‌ها می‌توانند در واقع یک بازی بازی کنند، یک انیمیشن تماشا کنند یا از یک برنامه اساسی که خودشان طراحی کرده‌اند استفاده کنند.

 

وب‌سایت‌هایی مانند Code.org درس‌های برنامه‌نویسی رایانه را بر اساس سن سازماندهی می‌کنند و یافتن فعالیت‌های مناسب برای هر کودک را آسان می‌کنند. فعالیت‌ها برای دانش‌آموزان مهدکودک شروع می‌شوند و بر اساس سطح کلاس به بالا می‌روند.

 

چرا بچه ها باید نحوه کدنویسی را یاد بگیرند؟

با دنبال کردن فعالیت‌های کدنویسی، بچه‌ها می‌توانند پایه‌های آکادمیک را برای کمک به آنها در طول تحصیلشان بسازند. کدنویسی همچنین مهارت های نرمی مانند کار گروهی و انعطاف پذیری را توسعه می دهد. با تشویق کودکان به یادگیری مفاهیم اولیه برنامه نویسی، والدین آنها را برای موفقیت در زمینه های مختلف مجهز می کنند آموزش برنامه نویسی برای کودکان . برخی از دلایل یادگیری نحوه کدنویسی عبارتند از:

 

بیان خلاق

خلاقیت با برنامه نویسی کامپیوتری همراه است. بچه‌ها می‌توانند علایق خود را دنبال کنند، از طریق بازی‌ها و ویدیوها داستان بگویند، یا با ساختن وب‌سایت، علایق خود را به اشتراک بگذارند. با کدنویسی، بچه‌ها می‌توانند موسیقی و آثار هنری بسازند، پروژه‌های علمی ارائه کنند، ریاضی بخوانند و راه‌حل‌های خلاقانه برای مسائل به کار ببرند.

فعالیت سرگرم کننده

برنامه نویسی کامپیوتر بیش از مجموعه ای از قوانین و فرمول ها،  آموزش برنامه نویسی برای کودکان یک کار عملی است که بچه ها می توانند نتایج فوری را ببینند. بازی‌های کدنویسی اغلب علایق بچه‌ها را برآورده می‌کنند و آنها را به یادگیری همراه با شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه‌شان ترغیب می‌کنند.

پایه های آکادمیک را می سازد

کدنویسی به مهارت‌های حل مسئله و منطق نیاز دارد که آن را پایه آموزش برنامه نویسی برای کودکان  خوبی برای پیشرفت تحصیلی می‌کند. بچه ها همچنین می توانند در کار تیمی و صبر، مهارت های مهم برای موفقیت شرکت کنند.

ممکن است منجر به مشاغل خوب شود

طبق دفتر آمار کار (BLS)، متوسط ​​دستمزد سالانه برای همه مشاغل رایانه و فناوری تا می 2020 91250 دلار بود. BLS پیش بینی می کند که اشتغال در این بخش بین سال های 2019 و 2029 به میزان 11 درصد رشد خواهد کرد.

مهارت مفید

چه دانش‌آموزان حرفه‌ای را در فناوری دنبال کنند یا نه، توانایی کدنویسی وب‌سایت‌ها یک مهارت مفید است. با ادامه پیشرفت فناوری، درک رایانه ها اهمیت بیشتری پیدا می کند.

STEM برای کودکان

علوم کامپیوتر قبل از کالج

برترین برنامه های آنلاین

برنامه های مورد علاقه خود را با استانداردهای باکیفیت و انعطاف پذیری  آموزش برنامه نویسی برای کودکان که برای ارتقای حرفه خود به سطح بعدی نیاز دارید، کاوش کنید.

 

زبان های برنامه نویسی پایه که برای بچه ها مناسب هستند

زبان های برنامه نویسی عملکردهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال، وب سایت ها از زبان های برنامه نویسی متفاوتی نسبت به روباتیک، بازی های ویدیویی و برنامه های موبایل استفاده می کنند. والدین می توانند به بچه ها کمک کنند تا بسته به سن، مهارت خواندن و علایقشان، یک نقطه شروع عالی را انتخاب کنند.

 

خوانندگان اولیه و پیشخوان می توانند شروع به یادگیری زبان های برنامه نویسی مبتنی بر تصویر و بلوک کنند. برخی از اسکریپت‌نویسی‌ها، مانند پایتون، از خطوط ساده متنی استفاده می‌کنند که خوانندگان جوان می‌توانند آن‌ها را دنبال کنند. سایرین، مانند HTML، به سواد و مهارت های استدلالی ماهر نیاز دارند.

 

جدول زیر راهنمای برنامه نویسی کودکان برای زبان های برنامه آموزش برنامه نویسی برای کودکان  نویسی، شامل موارد استفاده، سطح دشواری و محدوده سنی ایده آل برای هر کدام را ارائه می دهد.

 

زبان برنامه نویسی در جایی که از آن استفاده می شود سطح دشواری دانش آموز ایده آل

انیمیشن‌های تعاملی، ویدیوهای دوبعدی و بازی‌ها را راحت‌تر خراش دهید. به عنوان یک پلت فرم بلاک مبتنی بر بصری، Scratch یک نقطه شروع عالی است. کودکان 5 سال به بالا، به ویژه آنهایی که به داستان سرایی و انیمیشن علاقه دارند.

Python Robotics، هوش مصنوعی، بازی های ویدیویی، برنامه های رسانه های اجتماعی آسان. از خطوط محدودی از کدنویسی مبتنی بر متن استفاده می کند. بچه های در سن مطالعه که می خواهند شروع به ایجاد بازی یا برنامه ربات کنند.

سیستم عامل جاوا، دستگاه های اندروید، برنامه های آسان. جاوا کد نویسی مبتنی بر متن را آموزش می دهد. بچه های در سن مطالعه که می خواهند اپلیکیشن های موبایل بسازند.

Lua Robotics، بازی های ویدیویی متوسط. یک قدم خوب از پایتون برای بچه هایی که می خواهند بیشتر بیاموزند. کودکان 9 ساله و بالاتر که می خواهند بازی توسعه دهند.

وب سایت های HTML پیشرفته از برچسب های پیچیده برای آموزش برنامه نویسی برای کودکان  نشان دادن نحوه نمایش محتوا به وب سایت ها استفاده می کند. بچه های 10 ساله به بالا که می خواهند وب سایت بسازند.

وب سایت های CSS پیشرفته به عنوان یک افزودنی برای HTML کار می کند. بچه های 10 ساله به بالا که می خواهند وب سایت بسازند.

درباره بهترین زبان های برنامه نویسی برای کودکان بیشتر بدانید

نماد فلش-دایره-راست

کجا می توان دروس مبانی کدنویسی برای کودکان را پیدا کرد

والدین می توانند منابع کدنویسی فراوانی رTeaching programming for children ا به صورت آنلاین برای کودکان پیدا کنند. وبسی رایگان و کم هزینه

دسته :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد