X
کدنویسی کودکان و نوجوانان - 5 دلیل برای برنامه نویسی کودکان و نوجوانان s

کدنویسی کودکان و نوجوانان - 5 دلیل برای برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 32
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 31
» بازديد سال : 31
» بازديد کل : 31
» اعضا : 0
» مطالب : 6

5 دلیل برای برنامه نویسی کودکان و نوجوانان


تاریخ انتشار پست : 1400/1/8 بازدید : 6

همه ما می خواهیم دانش آموزان ما مهارت های زندگی مورد نیاز خود را برای دستیابی به موفقیت تحصیلی ، شخصی و سرانجام شغلی کسب کنند. اما با وجود بسیاری از مهارت های مهم و برنامه های فوق برنامه برای یادگیری در دسترس آنها ، دشوار است که بدانید چه چیزی را باید در اولویت قرار دهید.


کدگذاری یکی از مهارت هایی است که در دوران مدرن برجسته است. این به کودکان کمک می کند تا مهارت های مهم زندگی ، معاشرت و مدرسه را افزایش دهند - و همچنین یک سرآغاز مشاغل آینده آنها است.


در اینجا 8 دلیل اصلی ما وجود دارد که نشان می دهد چرا هر بچه ای باید کدنویسی را یاد بگیرد.


1. کدگذاری روش جدیدی برای نگاه به جهان فراهم می کند

شهری که با زبان برنامه نویسی پوشانده شده و رمزگذاری را نمادی از واقعیت می داند


کد رایانه روشی برای توصیف واقعیت است - مشابه انگلیسی یا هر زبان دیگر. یک زبان برنامه نویسی ، دقیقاً مانند هر زبان طبیعی ، دستور زبان و نحوی خاص خود را دارد. بنابراین ، یادگیری رمزگذاری بسیار شبیه یادگیری زبان دوم است و بسیاری از مزایای مشابه را فراهم می کند.


هر زبان جدید دیدگاه جدیدی به ما می دهد که به طور منحصر به فرد با یک محیط خاص سازگار است. در قرن بیست و یکم ، تسلط به زبان های کدنویسی مانند JavaScript ، Python یا Scratch واژگان بسیار خوبی برای تعامل با دنیای اطراف به کودکان می دهد. جای تعجب نیست که برنامه نویسی به عنوان سواد جدید توصیف شده است!


2. کدگذاری باعث رشد خلاقیت می شود

گرفتن یک تصویر ذهنی و شکل دادن به آن در دنیای واقعی قلب خلاقیت است. حتی در سنین پایین ، دانش آموزان می توانند توانایی های خلاقانه خود را در ساخت گرافیک متحرک ، وب سایت و بازی های ویدیویی تعاملی با مهارت رمزگذاری خود مهار کنند.


کدگذاری یکی از معدود مکانهای خلاقانه است که منجر به کارهای واقعاً تعاملی می شود - و هیچ چیز هیجان انگیزتر از تعامل با کارهای شخصی شما برای بچه ها نیست. این به عنوان یک مکمل عالی برای سایر مکانهای خلاقانه عمل می کند ، و به بچه ها راهی دیگر برای زنده کردن ایده های هنری خود می دهد.


3. کدگذاری مهارتهای ریاضی و منطقی را بهبود می بخشد

بخشی از کد ، نشان می دهد که چگونه تفکر منطقی در علوم کامپیوتر ریشه دوانده است


کد یادگیری تفکر محاسباتی را به بچه ها می آموزد - روند تجزیه کارهای پیچیده به مراحل جداگانه (مانند حلقه ها ، شرطی ها و غیره) که کامپیوتر می تواند درک کند. این همان روشی است که برای شکستن استدلال های پیچیده استفاده می شود و ستونی از تفکر منطقی است. هرچه بچه ها بیشتر کد نویسی را تمرین کنند ، مهارت منطقی آنها بهتر می شود.


مهارت های ریاضی اغلب می توانند احساس انتزاعی کنند و درک آنها دشوار است. این امر به ویژه هنگامی که دانش آموز وارد ریاضیات سطح دبیرستان می شود ، درست است ، تحولی که بسیاری از ما با آن دست و پنجه نرم کرده ایم. پروژه های برنامه نویسی می توانند مفاهیم ریاضی را واقعی تر نشان دهند. همانطور که دانش آموزان برای یادگیری پیش از جبر ، جبر و هندسه پیش می روند ، متغیرها و سایر مفاهیمی که قبلاً از علوم کامپیوتر به دست آورده اند ، مطمئناً به آنها کمک بزرگی می کند.


4- کدگذاری به کودکان در حل مسئله کمک می کند

پروژه های کدگذاری ساده مقدمه ای عالی برای مهارت های حل مسئله در سنین جوانی است. رمزگذاران می آموزند که چگونه مشکلات پیچیده را به ساده تر تقسیم کنند. این یکی از مهمترین و پاداش آورترین قسمتهای حل مسئله است.


با کدگذاری ، دانش آموزان می توانند راه حل ها را برای اطمینان از کارکرد آنها آزمایش کنند. چند تجربه دیگر حل مسئله این مزیت را به همراه دارد. وقتی همه موارد دیگر با شکست روبرو می شوند ، آنها ضمن جستجوی راه حل ، مهارت های تحقیق در Google خود را بهبود می بخشند ، و چه کسی از پیشرفت در تحقیقات مستقل سود نخواهد برد؟


5. پروژه های کدگذاری به بچه ها کمک می کند تا از تاب آوری برخوردار شوند

توانایی کنار آمدن با شکست یک مهارت حیاتی در زندگی است. از طریق کدگذاری ، بچه ها می آموزند که شکست یک سنگ قدم است ، نه یک پایان. بهبودی از یک اشتباه اشتباه با کدگذاری سریع اتفاق می افتد. این روند کمتر ناامید کننده است زیرا دانش آموزان می توانند به سرعت چندین راه حل را امتحان کنند. این امر باعث می شود که انعطاف پذیری بدون احساس خستگی بیش از حد آسان شود.


حتی فقط یک ساعت کد در روز از طریق پروژه های برنامه نویسی عملی می تواند اهمیت پایداری و مقاومت را به بچه ها بیاموزد.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد